Pierwszy zespół Czarnych, zakończył sezon na 6. miejscu szczecińskiej A-klasy. To drugi najwyższy wynik od reaktywacji Klubu. Na podsumowanie A-klasy zaprasza Maciej Madera.

Obok Czarnych, w lidze grały również KP Przecław, Kasta Majowe, Chemik II Police, Vielgovia Wielgowo, Zryw Kołbaskowo, Wołczkowo-Bezrzecze, Tanowia Tanowo, Znicz Niedźwiedź, Leśnik Kliniska Wielkie, Hanza Goleniów, Center MD Goleniów, Wicher Reptowo, Aquila Szczecin oraz Promień Mosty. Czarni po trzydziestu kolejkach zgromadzili 51 punktów i zajęli szóste miejsce. Do klasy okręgowej awansował zwycięzca ligi - KP Przecław, w ślad za nim poszedł wicemistrz, Kasta Majowe, która pokonała w barażach dwóch rywali i zapewniła sobie promocję do Okręgówki. Z ligą pożegnała się Aquila Szczecin oraz Promień Mosty.

Celem na sezon było nawiązanie walki z czołówką ligi, co chyba można uznać za zadanie zrealizowane, w końcu byliśmy zaraz za najlepszymi. Jak to w sporcie bywa apetyt rośnie w miarę jedzenia i każdy w klubie liczył na więcej, ale też nikt nie zamierza narzekać na to, co udało się nam osiągnąć. W końcu byliśmy czwartą najlepszą defensywą w lidze, co jest podtrzymaniem trendu z lat poprzednich, bo zawsze w tym aspekcie byliśmy w czołówce. W 28 meczach straciliśmy 38 bramek, co daje średnią 1,36 straconej bramki na mecz. Lepsze wyniki osiągnęła tylko najlepsza trójka ligi, czyli KP Przecław, Kasta Majowe i Chemik II Police. Za to po atakowanej stronie boiska możemy pochwalić się  49 bramkami, (zdobywaliśmy średnio 1,75 bramki na mecz) co plasuje nas dopiero na jedenastym miejscu w lidze.

Na przestrzeni sezonu zanotowaliśmy 15 zwycięstw, 6 remisów i 7 porażek. Na domowym obiekcie, czyli na boisku przy ulicy Hożej zagraliśmy 14 spotkań, z których wygraliśmy 6, zremisowaliśmy 3 i 5 przegraliśmy. U siebie strzeliliśmy 21 goli, straciliśmy 27. Natomiast na wyjazdach radziliśmy sobie zdecydowanie lepiej. Odnieśliśmy 9 zwycięstw, 3 razy padał remis i tylko 2 razy wyjeżdżaliśmy z obiektu rywala na tarczy (Vielgovia i Kasta). W roli gości trafialiśmy do bramki przeciwników 28 razy, a piłkę z sieci wyciągaliśmy podobnie jak w meczach domowych 27. I to właśnie bilans w meczach wyjazdowych możemy odnotować jako wielki sukces.

Najwyższe zwycięstwo odnieśliśmy nad Promieniem Mosty, z którym wygraliśmy 4:0. Najdotkliwsze porażki odnotowaliśmy z Wołczkowem-Bezrzecze, Zniczem Niedźwiedź oraz Zrywem Kołbaskowo. Te mecze przegraliśmy 4:0, co ciekawe wszystkie na domowym obiekcie. Najwięcej bramek w pojedynczym meczu padło w domowym spotkaniu z Vielgovią, która na Hożej wygrała 5:3.

W barwach Czarnych w sezonie 2021/2022 zagrało 39 zawodników. Poza trzonem drużyny swoje występy notowali również zawodnicy z akademii oraz piłkarze, którzy na co dzień występowali w drugim zespole.

Najwięcej ligowych spotkań na koncie ma vice-kapitan Tomasz Sosnowski, który zagrał we wszystkich meczach sezonu, czyli dwudziestu ośmiu spotkaniach (oraz w dwóch w pucharze). Dwa mecze mniej rozegrał kapitan Łukasz Malinowski (rozegrał wszystkie trzy pucharowe spotkania), a podium zamykają Maciej Kaczmarek (trzy pucharowe mecze) oraz Grzegorz Kucharczyk (dwa pucharowe spotkania), którzy zanotowali po dwadzieścia pięć występów, ten ostatni przy okazji miał udział we wszystkich dziewięciu czystych kontach, które Czarni zgromadzili na przestrzeni sezonu.

Czas na to, co chyba najważniejsze, czyli bramki, a tutaj niepodzielnie królował Karol Lubiński, który ma na swoim koncie aż 16 bramek we wszystkich rozgrywkach. Wynik o tyle imponujący, że potrzebował do tego tylko 18 spotkań, strach pomyśleć co by było, gdyby zagrał we wszystkich 28 kolejkach. Następny w klasyfikacji jest Nieżurawski, który do bramki rywali trafiał dziewięć razy. Cztery gole ma swoim koncie Sakhvon, co ciekawe zarówno jeden i drugi grali tylko w jednej rundzie rozgrywek ligowych, pierwszy w marcu wyjechał do Libanu na misję wojskową, a drugi przyszedł do klubu dopiero w zimowym okienku transferowym. Także cztery trafienia padły łupem Sosnowskiego, który zamyka podium najlepszych strzelców. Trzema trafieniami mogą pochwalić się Malinowski, Pepryk, Doroch, Kubiak i Śliwka. Dwoma natomiast Krzysztof Kaczmarek, Hołdowski i Suwalski. Po jednej bramce zanotowali Dammeyer, Maciej Kaczmarek oraz Jakub Zarzycki.

Jednak żeby ktoś mógł strzelić gola, bardzo często jest potrzebny ktoś, kto mu piłkę dostarczy. Jeżeli chodzi o asysty to lider klasyfikacji nie zmienił się od końca rundy jesiennej. Jakub Warszewski, który w zimowym oknie transferowym opuścił szeregi Czarnych, zanotował osiem ostatnich podań. Dwoma asystami mniej mogą pochwalić się Lubiński i Malinowski. Po cztery asysty dołożyli Hołdowski i Wiśniewski.

Czarni nie są znani z łapania kartek, nikt w tym sezonie nie ujrzał takowej w kolorze czerwonym. Za to największą ilością żółtych kartoników na swoim koncie ma Maciej Kaczmarek, który uzbierał ich aż osiem. Na drugim miejscu z czterema kartkami znaleźli się: Kubiak, Lubiński i Sakhvon. Trzy kartki na przestrzeni sezonu dostał Sosnowski. Łącznie żółtych kartoników nasza drużyna uzbierała czterdzieści trzy. Więcej strzelonych goli niż złapanych upomnień, to dobra tendencja.

Szóste miejsce nie daje powodów do paniki, nie jest też powodem do wielkiej dumy, po prostu solidnie wykonana robota, z której trzeba wyciągnąć wnioski, przeanalizować, co powinniśmy poprawić, żeby następny sezon poszedł jeszcze lepiej. Niżej prezentujemy komplet wyników Czarnych Szczecin w A-klasie oraz kadrę drużyny.

 

Komplet wyników

Znicz Niedźwiedź - Czarni Szczecin 0:2
Czarni Szczecin - Vielgovia Szczecin 3:5
Center MD Goleniów - Czarni Szczecin 1:2
Zryw Kołbaskowo - Czarni Szczecin 2:2
Czarni Szczecin - Kasta Majowe 0:3
Tanowia Tanowo - Czarni Szczecin 0:2
Czarni Szczecin - Promień Mosty 2:1
Czarni Szczecin - Wołczkowo-Bezrzecze 0:4
Hanza Goleniów - Czarni Szczecin 1:1
Wicher Reptowo - Czarni Szczecin 1:3
Czarni Szczecin - Aquila Szczecin 3:1
Leśnik Kliniska Wielkie - Czarni Szczecin 0:2
Czarni Szczecin - Chemik II Police 0:0


Czarni Szczecin - KP Przecław 2:2
Czarni Szczecin - Znicz Niedźwiedź 0:4
Vielgovia Szczecin - Czarni Szczecin 3:2
Czarni Szczecin - Center MD Goleniów 1:1
KP Przecław - Czarni Szczecin 1:1
Czarni Szczecin - Zryw Kołbaskowo 0:4
Kasta Majowe - Czarni Szczecin 2:0
Czarni Szczecin - Tanowia Tanowo 2:1
Promień Mosty - Czarni Szczecin 0:4
Wołczkowo-Bezrzecze - Czarni Szczecin 0:2
Czarni Szczecin - Hanza Goleniów 1:0
Aquila Szczecin - Czarni Szczecin 0:2
Czarni Szczecin - Leśnik Kliniska Wielkie 3:0
Chemik II Police - Czarni Szczecin 3:1 (walkower, ostateczny wynik 0:3)

 

Puchar ZZPN:
Czarni Szczecin - Kolegium Sędziów ZZPN 3:2
Future Szczecin - Czarni Szczecin 1:5
Ehrle Dobra - Czarni Szczecin 5:1
 

Kadra Czarnych Szczecin w sezonie 2021/2022 (liga + puchar)
Zawodnicy z co najmniej pięcioma występami, w nawiasach od lewej - rozegrane mecze, strzelone bramki, zaliczone asysty

Bramkarze:
1. Wojciech Ożarowski (9/0/0)
28. Grzegorz Kucharczyk (27/0/0)

Obrońcy:
7. Łukasz Malinowski (kapitan) (29/3/6)
21. Tomasz Sosnowski (drugi kapitan) (30/4/1)
22. Michał Budzyński (23/0/2)
35. Marcel Klecha (8/0/1)
81. Maciej Kaczmarek (28/1/1)

Pomocnicy:
6. Michał Kozłowski (21/0/0)
14. Tadeusz Kubiak (18/3/2)
15. Jakub Warszewski (11/0/8)
15. Karol Wysocki (6/0/1)
20. Jakub Zarzycki (11/1/0)
25. Robert Nieżurawski (13/9/3)
27. Adrian Wiśniewski (21/0/4)
38. Oskar Szymoński (12/0/0)
41. Patryk Doroch (21/3/1)
44. Bartosz Młynarczuk (6/0/0)
47. Kamil Wolak (9/0/1)
88. Marek Suwalski (25/2/0)
99. Wojciech Hołdowski (9/2/4)

Napastnicy:
3. Krzysztof Kaczmarek (16/2/1)
10. Tomasz Pepryk (13/3/2)
11. Karol Lubińśki (18/16/6)
17. Rafał Śliwka (20/3/0)
19. Mateusz Dammeyer (14/1/0)
97. Uladzislau Sakhvon (14/4/2)

W sezonie wystąpili również: Mateusz Denys, Norbert Długaszek, Sylwester Dziechciarz (1 asysta), Jacek Gruszka, Sebastian Korgól, Piotr Kuligowski, Grzegorz Niedzielski, Adrian Nowak, Mateusz Rosiński (1 asysta), Wojciech Sadowski, Mateusz Hnat, Jacek Janowczyk, Krzysztof Kielmas, Bartosz Sierakowski, Maciej Skrętowski (2 asysty), Michał Zarzycki oraz Daniel Ziółkowski.

A-klasa 2021/22 okiem statystyka

04 lipca 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023