➡️ Powrót Czarnych Szczecin na szczebel centralny rozgrywek
w Polsce;
➡️ Awans na kolejny, wyższy poziom rozgrywek lokalnych;
➡️ Budowa Akademii Piłkarskiej dla dzieci ze Szczecina
szkolącej wszystkie roczniki dzieci;
➡️ Budowa żeńskich drużyn w Klubie;
➡️ Szkolenie kadry trenerskiej.
➡️ Powrót Czarnych Szczecin na stadion przy ul. Chopina;
➡️ Budowa społeczności lokalnych związanych z naszym Klubem;
➡️ Szkolenie wychowanków do pierwszego zespołu;
➡️ Organizacja turniejów i zawodów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych;
➡️ Promocja kultury fizycznej, sportu i zdrowego stylu życia.
➡️ Promocja naszego Miasta.
Spółdzielczy Klub Sportowy Czarni Szczecin, powstał w 1953 roku i przez długie lata była ważnym ośrodkiem sportu w Szczecinie. Funkcjonowało w nim kilkanaście sekcji. Niestety w 1989 roku, decyzją ówczesnych władz został on rozwiązany. w 2017 roku, grupa szczecińskich zawodników, zdecydowała się reaktywować zasłużony Klub i na bazie amatorskiej drużyny zgłosić się
do rozgrywek w najniższej lidze Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.
Pierwszy sezon w rozgrywkach, przyniósł pierwszy sukces: zajęcie drugiego miejsca w lidze i awans do B-klasy. Kolejny sezon przyniósł awans do A-klasy,
w której zespół zakończył rozgrywki na trzecim miejscu.
Rok 2018 przyniósł także kolejny krok w budowie Klubu - powstała Akademia Piłkarska, wybrani zawodnicy odbyli kursy trenerskie i dziś szkolą dzieci, zaszczepiając im pasję i miłość do piłki nożnej.
Dziś Czarni to pięć drużyn - pierwszy zespół, rezerwy, a także Skrzaty (dzieci urodzone w latach 2013/2014), Żaki (2011/2012) oraz Orliki (2009/2010).
Jest także najmłodsza grupa Smoki (2015/2016).
Cały Klub skupia aktualnie ponad 120 osób.
Klub
Czarni Szczecin to tradycje piłkarskie i harcerskie, ale przede wszystkim sport, którego coraz częściej brakuje w życiu codziennym zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Sport to przyjemne i pożyteczne hobby, a jego regularne uprawianie to największa szansa na zdrowy styl życia oraz właściwy rozwój.
Czarni nawiązują do tradycji Spółdzielczego Klubu Sportowego Czarni Szczecin, powstałego w 1953 roku oraz do tradycji 44 Obronnej Męskiej Drużyny Harcerskiej "Mury". To właśnie z drużyny harcerskiej przejęliśmy herb, który z dumą nosimy dziś na piersi. Stanowią go dwie czwórki, symbolizujące 1944 rok - rok wybuchu Powstania Warszawskiego. To element patriotyczny, który towarzyszy nam w codziennym działaniu, stanowiąc ważną część wychowania najmłodszych adeptów futbolu.
Barwy: czarno-biało-czerwone. Biało-czerwone barwy to kolor flagi naszego kraju. Czarny kolor także ma swoją szczególną symbolikę. Jego intensywność sprawia, że jest to bardzo mocna, silna barwa. W dawnych wierzeniach, oznaczał pecha, nieszczęście i niebezpieczeństwo (jak na przykład słynny czarny kot, przynoszący pecha tym, którzy go spotkają).
Czarny jest także symbolem dostojności, władzy i elegancji. Symbolizuje również doświadczenie: we wschodnich sztukach walk, zdobycie mistrzowskich umiejętności nagradzane jest zdobyciem czarnego pasa!
SPONSORZY CZARNYCH:
PRZYJACIELE CZARNYCH:
PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:
PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:
PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:
Wszystkie prawa zastrzeżone
© Czarni Szczecin 2023