prognoza pogody od interii
obozowe faq - czyli Pytania i Odpowiedzi
Wszystko co chcielibyście wiedzieć o obozie, ale nie macie okazji zapytać.
SPIS ZAGADNIEŃ:
1. Dla kogo organizujemy ten obóz?
2. Co decyduje o zakwalifikowaniu uczestnika na obóz?
3. Moje dziecko nigdy nie było na obozie ani kolonii.
4. Jak mogę zapłacić za obóz i gdzie szukać środków na ten cel?
5. Zgłoszenie wypoczynku w bazie MEN?
6. Moje dziecko nie uprawia sportu, czy może wziąć udział?
7. Jak wygląda kadra obozu i jakie są jej kwalifikacje?
8. Co z telefonami/smartfonami/tabletami/itp?
9. Podróż.
10. Leki
1. Dla kogo organizujemy ten obóz?
- Dla naszych zawodników i zawodniczek w wieku od 6 do 15 lat, ale nie tylko. Razem z nami często wyjeżdża też rodzeństwo, kuzynostwo, lub koledzy z klasy.
Zależy nam, aby w I turnusie wzięło udział jak najwięcej dzieci z grup 14 oraz 15. Podobnie w II turnusie z grup 12,13,16,17 ale także 10,11 czy 18.
W każdym turnusie mogą wziąć udział wszyscy zawodnicy z naszej Akademii.
2. Co decyduje o zakwalifikowaniu uczestnika na obóz?
- Kolejność zgłoszeń aż do wyczerpania miejsc. Na dzień 8 czerwca, zgłosiło się odpowiednio:
I turnus: 33/38 osób (87% zajętych miejsc)
II turnus: 24/38 osób (63% zajętych miejsc).
3. Moje dziecko nigdy nie było na obozie ani kolonii.
- To nie problem. Na każdym naszym obozie sportowo-rekreacyjnym jest przynajmniej 15-20% takich dzieci. Żadne z nich nie wróciło do domu ze względu na płacz czy tęsknotę. Kadra obozu dba w takich sytuacjach o to, aby przepędzić smutki i zasnąć spokojnie. Podobnie, gdy będzie zbyt zmęczone trudem dnia, swobodnie może wziąć w uzgodnieniu z wychowawcą udać się wcześniej do spania!
4. Jak mogę zapłacić za obóz i gdzie szukać dodatkowych środków na ten cel?
- W zależności od preferencji: gotówka lub przelew. Na prośbę rodzica wystawiamy rachunek.
Zaliczka w kwocie 500 zł płatna przy zapisie. Pozostała kwota płatna najpóźniej 7 dni przed obozem.
Koszt obozu wynosi 2100 zł. Można też rozłożyć płatność np na mniejsze raty w porozumieniu z kierownikiem wypoczynku.
Wiele firm ma programy dofinansowania do wypoczynku dla dzieci. Zachęcamy Was do zasięgnięcia informacji w zakładzie pracy (swoim lub najbliższych) na temat takich możliwości!
5. Zgłoszenie wypoczynku w bazie MEN
- Każdy wypoczynek organizowany przez nas jest zgłaszany do Kuratorium Oświaty. Na prośbę rodzica, Klub wystawia rachunek i/lub zaświadczenie na druku MEN o tym, że jesteśmy uprawnieni do organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży. I turnus zarejestrowany jest w ministerialnej bazie wypoczynku pod numerem 7622/ZAC/L-2023 natomiast drugi turnus pod numerem 8703/ZAC/L-2023.
6. Moje dziecko nie uprawia sportu, czy może wziąć udział?
Tak. Na obozie odnajdzie się zarówno dziecko pełne energii, jak i spokojne. Jeden uczestnik spędzi na boisku pół dnia, drugi będzie zajęty czymś innym. W takich przypadkach jesteśmy otwarci na Wasze sugestie dotyczące usposobienia dziecka - szczególnie gdy idzie o dzieci spoza Klubu.
7. Jak wygląda kadra obozu i jakie są jej kwalifikacje?
- Na każdym obozie dziećmi opiekują się wychowawcy/trenerzy 1 na grupę 10-15 osobową. Obozem kieruje kierownik wypoczynku. Zawsze mamy też jedną dodatkową osobę na miejscu. Przeważającą część kadry stanowią osoby:
- z wyższym wykształceniem.
- z licencją trenerską UEFA
- z wieloletnim doświadczeniem w organizacji i prowadzeniu obozów
- wychowujące własne dzieci.
Poszczególni członkowie kadry to m.in.
8. Co z telefonami/smartfonami/tabletami/itp?
Jak co roku, zostawiamy je w domach, bo to się sprawdza. Podczas obozu spędzamy czas aktywnie, wykorzystując położenie ośrodka nad lasem i jeziorem.
Każdy z uczestników podczas obozu będzie miał do dyspozycji 1, maksymalnie 2, tzw. telefony „alarmowe” do rodziców.
Rodzice mogą dzwonić do kadry obozowej każdego dnia i dopytywać o swoje dzieci. My za to przygotowywać będziemy Wam porcje zdjęć i przesyłać je do pobrania (w pierwszych dniach obozu codziennie), abyście na bieżąco doglądali jak się bawią nasi obozowicze.
9. Podróż.
Zawsze staramy się podróżować pociągiem, aby oglądać wszystko to co za oknem i wygodnie pokonać kilometry. Zbiórka będzie o 8:15 na dworcu PKP Szczecin Główny. Stamtąd dotrzemy do Złocieńca, gdzie odbierze nas autokar firmy PKS Złocieniec i dowiezie na miejsce obozu oddalone o 15 km od stacji PKP.
Na wycieczkach obsługuje nas również PKS Złocieniec, wożąc uczestników 3-4 letnimi autokarami.
10. Leki.
Nasi wychowawcy dbają o to, aby dzieci przyjmowały leki zgodnie z zaleceniami. Ważne, aby instrukcje dotyczące dawkowania i zasad przyjmowania były przez Was szczegółowo opisane.
Pozdrawiamy i zapraszamy do zapisów!
Czarni Szczecin
czas na obóz letni!
Ważnym punktem programu jest wycieczka. To zawsze czas na lody, długą zabawę i... drzemkę w autokarze na powrocie. Tym razem wybierzemy się do Człuchowa, gdzie znajduje się Park Rozrywki CANPOL WONDERLAND oraz ZOO, w którym będziemy mieli możliwość karmić wybrane zwierzęta. Na wycieczkę zawsze ubieramy obozowe koszulki, aby prezentować się jednolicie i łatwiej odnajdywać się na dużym obszarze. Oprócz koszulki, uczestnicy obozu otrzymają także Klubowe czapki z daszkiem.
Założenia treningowe:
- codzienna gimnastyka
- 11 treningów piłkarskich w turnusie + 8 dodatkowych
- dla chętnych dodatkowe zajęcia sportowe
- różne sporty w tym wioślarskie.
- średnio 3h zajęć sportowych dziennie.
Plan dnia
07:30 Pobudka
07:40 Gimnastyka
08:20 Toaleta Poranna, porządki w pokojach
09:00 Śniadanie
09:30 Sprawdzanie porządków
09:50 Zajęcia przedpołudniowe
14:00 Obiad
14:30 Sjesta
15:15 Zajęcia popołudniowe
18:30 Kolacja
19:00 Rekreacja - czas wolny
19:30 Zajęcia wieczorne
21:00 Toaleta wieczorna
21:45 Zakończenie dnia
22:00 Cisza nocna
Do wakacji zostały nam niecałe 4 tygodnie. Przed nami trzy obozy, dwa turnusy półkolonii oraz trwająca całe lato Akcja Podwórko, czyli otwarte granie w piłkę. Poznaj szczegóły Obozu Sportowo-Rekreacyjnego "Zatonie 2023"!
Podsumowaniem sezonu piłkarskiego w grupach dziecięcych, dziewczęcych i rekreacyjnych jest obóz rekreacyjno-sportowy, który odbędzie się w dwóch turnusach: 24 czerwca - 1 lipca oraz 2-9 lipca. Oba turnusy trwać będą dokładnie 8 dni. Mieszkać będziemy w dobrze nam znanym ośrodku wypoczynkowym "Polubie", w pokojach 2-4 osobowych z łazienkami, w miejscowości Zatonie k. Złocieńca. Więcej informacji o ośrodku znajdziecie tutaj: Ośrodek "Polubie".
Obóz jest połączeniem kilku form spędzania wolnego czasu. Znajdujemy czas na treningi piłkarskie (dla chętnych nawet 2-3 dziennie) oraz inne sporty takie jak koszykówka, siatkówka itp. Spędzamy też sporo czasu nad wodą. Kąpiel w jeziorze to nie tylko zabawy w brodziku, ale masa zabawek plażowych, ogromne dmuchane zjeżdżalnie i sprzęt: łodzie wiosłowe, kajaki, deski typu sup. To wszystko pod okiem ratownika, wychowawców i trenerów. Program zajęć pozwala naszym uczestnikom wykazać się w różnych zdolnościach i zainteresowaniach: w mniejszych grupach przygotujemy m.in. prace techniczno-plastyczne i obozowe scenki teatralne. Podobnie będzie z szachami czy kajakami - w zajęciach udział brać będą tylko zainteresowani, podczas gdy reszta zaliczy np. kolejną gierkę na boisku a pozostali spędzą czas np. na placu zabaw.
Gwoździem programu obok wycieczki do Parku Rozrywki i Zoo, będzie możliwość jazdy Gokartem oraz prawdziwe wodne szaleństwo, czyli rejs skuterem wodnym po jeziorze (oczywiście w asyście opiekuna), a właściwie to dwudniowe rejsowanie, co by wrażeń było jak najwięcej.
SPONSORZY CZARNYCH:
PRZYJACIELE CZARNYCH:
PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:
PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:
PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:
Wszystkie prawa zastrzeżone
© Czarni Szczecin 2023