Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście był partnerem Akcji Podwórko, którą Czarni organizowali przez całe wakacje dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Pomysł, który zrealizowaliśmy w wakacje, zakładał otwarte zajęcia piłkarskie dla dzieci. Pod opieką profesjonalnych trenerów młodzi piłkarze mogli przyjść na boisko przy ulicy Hożej i pograć jak na podwórku. Właśnie takie spontaniczne mecze wspominają z łezką w oku ich dziadkowie czy rodzice.

Zajęcia dla dzieci były darmowe i w tym miejscu należą się gorące podziękowania za wsparcie finansowe Zarządowi Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Akcję rozpoczęliśmy wraz z początkiem wakacji 27 czerwca, a zakończyła się ona 31 sierpnia. Na boisko przy ulicy Hożej zapraszaliśmy popołudniami w każdy wtorek oraz czwartek. W sumie doszło do 20 spotkań, a w przygotowanie akcji było zaangażowanych dziesięciu trenerów z akademii Czarnych.

Po zakończeniu akcji przystąpiliśmy do podsumowań. Najważniejszy wniosek jest taki - chętnych do zabawy z Czarnymi nie brakowało. Z naszego zaproszenia skorzystało 80 dzieciaków w wieku od 5 do 13 lat. Średnio na każdym spotkaniu stawiło się 30 młodych piłkarzy.

Przyświecała nam piłkarska zabawa. Trenerzy przygotowywali boisko, udostępniali sprzęt i dzielili składy, a także dbali o bezpieczeństwo. Za każdym razem rozgrywane były dwa mecze dla młodszych oraz starszych. Radości na boisku nie brakowało, a Akcję Podwórko będziemy jeszcze wspominać dłuższymi jesiennymi wieczorami.

AKCJA PODWÓRKO ZAKOŃCZONA. DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

22 września 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023