Koniec roku to czas podsumowań, dlatego zapraszamy Was do lektury pierwszej części "Alfabetu Czarnych" - naszego podsumowania mijającego roku.


A jak Akademia
To już trzeci rok pracy Akademii Czarnych, która rośnie od sierpnia 2018. Dziś w Czarnych trenuje ponad 120 dzieci w dwóch lokalizacjach i łącznie aż dziewięciu grupach. Zespoły Orlików, Żaków oraz Skrzatów regularnie biorą udział w turniejach m.in. w ramach rozgrywek #pierwszapiłka. Najmłodsze trenujące w Czarnych dzieci mają zaledwie cztery lata, a w Akademii pracuje siedmiu trenerów.

B jak Barwy Klubowe
To ważny element, który charakteryzuje kluby sportowe. Zespoły na całym świecie mają swoje barwy, które często mają swoją symbolikę lub historyczne powiązania. Barwy naszego Klubu są Czarno-Biało-Czerwone. Czarny od nazwy, która historycznie odnosi się do czarnych koszul, w których występował pierwszy w Polsce zespół o tej nazwie, czyli Czarni Lwów. Drugi oraz trzeci kolor to oczywiście barwy narodowe, symbolizujące patriotyzm i przywiązanie do Polski. 

C jak Czarniszczecin.pl
Wiosną tego roku doczekaliśmy się w końcu strony internetowej Klubu. Powstała jako wizytówka Klubu, z szeroką gamą informacji o bieżącej pracy Klubu oraz Akademii. Każdy znajdzie tam na bieżąco aktualizowane informacje, ale także pełny rozkład treningów dla dzieci, relacje ze spotkań oraz działalności Czarnych. Stopniowo uzupełniamy również galerie zdjęć z poszczególnych wydarzeń i wciąż jeszcze uczymy się prowadzenia witryny internetowej. 

D jak Dziewczyny
We wrześniu 2020 roku, uruchomiliśmy cykl bezpłatnych treningów dla dziewcząt pod hasłem „Piłka nożna nie tylko dla chłopców”. Przez sześć kolejnych sobót, organizowaliśmy otwarte zajęcia treningowe dla dziewcząt w wieku 4-11 lat w dwóch grupach wiekowych. Efektem tych zajęć było powstanie żeńskiej odnogi w naszym klubie, którą nazwaliśmy „Czarne Szczecin”. Aktualnie trenuje z nami 26 dziewcząt, a naszym kolejnym wyzwaniem w nowym roku, będzie wydzielenie osobnej, trzeciej grupy wiekowej. Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, dziewczęta wzięły udział w swoich pierwszych turniejach, a emocje sięgały zenitu!

E jak Elegancki Wygląd. 
W Czarnych zawsze przykładamy dużą wagę do estetyki. Chcemy, żeby wszystkie zespoły prezentowały się elegancko i jednolicie. Wiosną udało nam się ubrać zespoły seniorskie w komplet treningowych kurtek przeciwdeszczowych. Jesienią uzupełniliśmy również brakujące dresy treningowe w pierwszym zespole. Powstanie żeńskich grup skłoniło nas także do wyboru odrębnej kolorystyki dla dziewcząt, które przywdziewają teraz czarne stroje sportowe z różowymi nadrukami. 

F jak Festyn dla Bartka
Trzecia edycja Festynu Charytatywnego okazała się wielkim sukcesem organizacyjnym. Tym razem graliśmy, by świat Bartka Chmielewskiego - chłopca, który w wyniku guza mózgu zaczął nagle tracić wzrok - nabrał ostrości. Przez cały dzień przewinęło się przez Hożą ponad 3000 osób, które brały udział w czterech turniejach piłki nożnej, turnieju piłki siatkowej, konkurencjach biegowych oraz licznych atrakcjach. Festyn pozwolił nam tylko jednego dnia zgromadzić ponad 26 tysięcy złotych na rehabilitację Bartka. 

G jak Gra.
Mieliśmy rozgrywać rundę rewanżową sezonu 2019/20, ale przeszkodziła w tym pandemia, przez co na oficjalne granie czekaliśmy aż do sierpnia. Początek wyglądał obiecująco, bo zespół przegrywał w meczu Pucharu Polski z Aquilą już 0:2 i 1:3, ale finalnie zwyciężył 4:3. Potem przyszła pucharowa porażka ze Zrywem i remis na inaugurację z Kastą a następnie z Odrzanką. Gra zespołu nie przynosiła zamierzonych efektów punktowych, przez co drużyna zanotowała bardzo słaby start w lidze. Spośród pierwszych ośmiu kolejek, udało się wygrać zaledwie raz - w czwartej kolejce. Od tego zwycięstwa gra zespołu była już coraz lepsza i pomimo kolejnych porażek, widać było formę wzrostową, która pozwoliła w dziewiątej kolejce spotkań wysoko ograć Wicher Steklno. Zespół spod Gryfina do pojedynku z Czarnymi przystępował z trzeciej pozycji w tabeli, będąc jednocześnie najskuteczniejszą drużyną w lidze. Na Hożej lepsi okazali się Czarni, zatrzymując rozpędzoną ofensywę Wichru i wygrywając aż 4:0.

ciąg dalszy nastąpi..

Alfabet Czarnych 2020 - część 1.

26 grudnia 2020

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023