Prezentujemy drugą z trzech części podsumowania 2020 roku w formie Alfabetu.

H jak Hoża
Czyli obiekty sportowe Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie. Nasz Dom. Miejsce, gdzie gramy w piłkę od 2009 roku, trenujemy od 2016 i gdzie w 2018 odbył się pierwszy trening naszej Akademii. Wtedy też po raz pierwszy przygotowaliśmy projekty do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, dzięki którym powoli modernizujemy to miejsce. Dotychczas udało nam się doprowadzić do położenia nowego asfaltu na terenie obiektów sportowych, ustawienia wiaty piknikowej, doprowadzenia wody do płyty głównej boiska, oraz renowacji murawy. Kolejnymi krokami będzie oświetlenie boiska, montaż bramek oraz piłkochwytów, a także płotu okalającego. W przyszłości chcemy także zbudować tam jeszcze jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią.

I jak Inauguracje
Są zawsze wyczekiwane. Przygotowania trwają od kilku do kilkunastu tygodni, aby dobrze wejść w okres startowy. Pierwszy mecz może przełożyć się na całą rundę albo i sezon. Nie inaczej było w tym roku. Nie pomogła szybko strzelona bramka i z Majowego przywieźliśmy tylko remis. Czarni, w swojej nowoczesnej historii, czterokrotnie rozpoczynali sezon: 3 lata temu ograliśmy rezerwy Mierzynianki 6:1, przed dwoma laty przegraliśmy ze Zrywem Kołbaskowo 2:6, rok temu wygraliśmy z Kastą Majowe 4:2 a tym razem skończyło się na wyniku 3:3.  

J jak Jeden procent
W tym roku po raz pierwszy poprosiliśmy Was o przekazanie nam swojego jednego procenta przy rozliczaniu podatku. Pozytywnie na ten apel odpowiedziało 51 osób, dzięki którym mogliśmy przeznaczyć kolejne środki na rozwój Klubu. Najniższa kwota przekazana na ten cel wyniosła 1,60 zł, a najwyższa 643,70. W sumie otrzymaliśmy 4353,21 zł. Środki te przeznaczyliśmy m.in. na zakup nowych bramek, piłek i znaczników treningowych. Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w kolejnym roku uda nam się zgromadzić jeszcze więcej darczyńców!

K jak Klubowe media
Pomimo, że jesteśmy niewielkim Klubem, przywiązujemy dużą wagę do tego, jak nas widzicie - głównie w sieci. Dlatego stale rozwijamy swoje kanały i zapraszamy Was do aktywności. Czarni są obecni w mediach społecznościowych za sprawą czterech różnych osób dbających o kontakt z Wami. Facebook - profil Klubu prowadzą Maciej Kaczmarek oraz Jakub Cicio a profil Akademii Justyna Wasilewska. Twitter - profil Klubu prowadzi Tomasz Wasilewski. Youtube - za ten kanał odpowiada Jakub Cicio. Poza tym uruchomiona została strona internetowa, a świetną robotę robi nasz Klubowy Fotograf - Krzysztof Kaczmarek.    

L jak Laureat
Nie wygraliśmy jeszcze żadnej ligi, mistrzostwa ani pucharu, ale w tym roku zwyciężyliśmy w innej kategorii. Jury Konkursu „Pozarządowy Szczecin 2020” uhonorowało nas Statuetką „Uskrzydlamy” oraz główną nagrodą w kategorii „Akcja Społeczno-Obywatelska”, za organizację Festynu Charytatywnego dla Bartka. To ogromny zaszczyt odbierać tak wyjątkową nagrodę ale też motywacja do dalszego działania na rzecz innych. Na tą nagrodę złożyła się praca ponad siedemdziesięciu wolontariuszy i im tą statuetkę zadedykowaliśmy!

M jak Maciej Mateńko
Utalentowany i utytułowany trener, odwiedził nas w listopadzie i poprowadził trening w ramach akcji Wydziału Szkolenia Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej pod nazwą „Top Coach”. Zawodnicy przez 90 minut aktywnie pracowali nad poprawą skuteczności oraz kreowaniem sytuacji pod bramką przeciwnika. Z treningu schodzili wymęczeni jak przysłowiowy koń po westernie. Trener Mateńko robi świetną robotę! 

N jak Niemoc strzelecka
Kiedy rozmawialiśmy z trenerem Mateńką o tematyce zajęć, oczywiste było, że musimy popracować nad ofensywą, bo ta kulała w tym roku najbardziej. Wiele straconych punktów było efektem nie tyle słabej gry, co słabej postawy pod bramką przeciwnika. W porównaniu do zeszłorocznej rundy jesiennej wypadliśmy naprawdę kiepsko: 17 bramek strzelonych w 13-tu spotkaniach dało średnią 1,31 bramki na mecz i przedostatnią pozycję w lidze w tym aspekcie. Rok temu w 12-tu spotkaniach zdobyliśmy 29 bramek, średnią 2,42 gola na mecz i piąte miejsce w tej rubryce w lidze. 

O jak Obóz sportowy
W 2020 roku, nasza Akademia wzięła udział w trzech obozach sportowych: jednym zimowym i dwóch letnich. Ich najmłodszy uczestnik miał zaledwie 6 lat, ale dzielnie wytrzymał bez rodziców i świetnie się bawił podczas pobytu. Z racji młodego wieku uczestników, organizowane przez nas obozy są połączeniem zgrupowania sportowego oraz kolonii: treningi przeplatane są wycieczkami, plażowaniem, innymi sportami czy zajęciami plastyczno-technicznymi. W przyszłym roku będziemy chcieli przeprowadzić latem dwa różne obozy: jeden taki jak dotychczas i drugi - mocno sportowy. 

Alfabet Czarnych 2020 - część 2.

27 grudnia 2020

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023