W ostatni dzień tego roku, publikujemy ostatnią część Alfabetu Czarnych, czyli podsumowania roku 2020.

P jak Praca Społeczna
W Czarnych od samego początku kładziemy spory nacisk na aspekt społeczno-obywatelski. Obok Festynu Charytatywnego, angażujemy się także w Szczeciński Budżet Obywatelski, do którego od trzech lat zgłaszamy własne projekty. W tym roku zaproponowaliśmy renowację bieżni, mały plac zabaw, system nawadniania boiska oraz zakup traktorka do pielęgnacji trawy i teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki. W 2021 roku rozpocznie się też realizacja zeszłorocznego projektu, tj. ogrodzenia i oświetlenia boiska, nowych bramek i ławek dla zawodników!  

R jak Rozwój
Kiedy cztery lata temu reaktywowaliśmy Czarnych, nikt nie wiedział gdzie będziemy po kilku sezonach. Z dwudziestu czterech zawodników, doszliśmy do liczby 45-ciu seniorów, a w sumie trenuje u nas 171 osób. To spora liczba, ale na pewno nie jest to nasza meta. Celem Klubu jest prowadzenie szkolenia piłkarskiego na wszystkich etapach: od czterolatków do dorosłych zawodników. Podobnie ma wyglądać żeńskie skrzydło, choć może to zająć trochę więcej czasu.

S jak Szczecin
Nasze Miasto, które z dumą reprezentujemy na kilka sposobów: w nazwie Klubu, na rękawach pierwszego zespołu, na stronie internetowej czy w materiałach promocyjnych. Gmina Miasto Szczecin wspiera wiele naszych inicjatyw - od procesu szkolenia, przez akcje letnie, po wsparcie Festynu Charytatywnego. Doświadczamy też, jak Magistrat zmienia się w miejsce przyjazne mieszkańcom, otwarte na ich potrzeby i służące pomocą. Taki Szczecin lubimy!

T jak Trenuj z nami
Widmo pandemii, które uderzyło nagle w połowie marca, skłoniło nas do szukania alternatywnych form treningu. Nagraliśmy więc siedem odcinków serii video „Trenuj z nami”, które umożliwiły naszym podopiecznym trenowanie w domu, na ogrodzie czy podwórku. Zaproponowaliśmy zestawy ćwiczeń, które pomogły podtrzymać choćby szczątkowo aktywność dzieci. Wydaliśmy też grę planszową „Turniej Czarnych 2020”, która trafiła do najmłodszych zawodników i zawodniczek. Uczestnicy gry mieli za zadanie wykonać rozmaite ćwiczenia sportowe przypisane do poszczególnych pól.   

U jak Umowy Partnerskie
Kluby sportowe dla prawidłowego rozwoju, muszą otaczać się partnerami. Zazwyczaj jest to lokalna Gmina, zaprzyjaźnione firmy czy partner techniczny. Partnerem Czarnych, obok Miasta Szczecin, jest firma SOTEX - szczeciński producent blatów, frontów i płyt meblowych. Obok tych dwóch głównych podmiotów, sporo zawdzięczamy także innej szczecińskiej firmie - Markun - Pracownia Złotnicza, która towarzyszy nam od samego początku. Grono aktualnych partnerów zamyka Krzysztof Kaczmarek Fotografia - nasz zawodnik, a prywatnie fotograf, który służy swoim talentem i swoją pracą ozdabia nasze strony. Niebawem przedstawimy też naszego nowego partnera technicznego! 

W jak Wychowanie
Prowadzenie młodych piłkarzy i piłkarek to nie tylko rozwój sportowy. Regularna praca w treningu, a zimą i latem również w czasie półkolonii i obozu to coś więcej niż tylko nauka piłki nożnej. Mamy świadomość, że dla podopiecznych jesteśmy wychowawcami, że patrzą na nas i naśladują naszą postawę. Dlatego trener w Czarnych to nie tylko szkoleniowiec, ale również wychowawca i taki starszy brat. Wiemy, że patrzą na nas dziesiątki oczu i że możemy dawać im przykład. Dokładamy wszelkich starań, żeby był to dobry przykład! 

Z jak Zawodnik Miesiąca
Wraz z rudną jesienną ruszyliśmy z mini plebiscytem na „Zawodnika miesiąca”. W miesiącu sierpniu, w głosowaniu zwyciężył nasz skrzydłowy - Damian Ulewski. We wrześniu tytuł ten przypadł naszemu defensywnemu pomocnikowi  - Maciejowi Kaczmarkowi. Październikowe głosowanie wygrał rzutem na taśmę nasz rozgrywający - Mateusz Rosiński, a listopad należał już do wracającego do wysokiej formy po kontuzji kolana Tadeusza Kubiaka. Niebawem przygotujemy podobny konkurs (choć według innych zasad) dla zawodników i zawodniczek z naszej Akademii
.

Alfabet Czarnych 2020 - część 3.

31 grudnia 2020

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023