Czarni Szczecin zremisowali 1:1 z Chemikiem II Police w przedostatnim meczu rundy jesiennej A-Klasy. Ozdobą pojedynku był gol Rafała Kaźmierskiego z rzutu wolnego.

Czarni zagrali z zespołem z Polic wczesnym, rześkim popołudniem na boisku przy ulicy Orlej. Początek meczu nie był udany dla napastników, którzy przez pół godziny nie zdołali przeprowadzić akcji zakończonej strzałem celnym. Dlatego bramkarze musieli poczekać na swoje pięć minut i pomagali interwencjami na przedpolu.

Oba gole padły ze stałych fragmentów gry. Bezsprzecznie ładniejszy był ten zdobyty przez Czarnych na 1:0 w 31. minucie. Rafał Kaźmierski ustawił sobie piłkę kilka metrów od pola karnego Chemika. Prawą stopą kopnął ją tak dokładnie, że zakończyła lot dopiero w siatce pod poprzeczką. Bramkarz robił co potrafił, ale jego przelot nie zapobiegł nieszczęściu gości.

Po pierwszym golu, szans na zdobycie kolejnych było więcej, a najwięcej działo się w kwadransie po przerwie. W nim najpierw bramkarz Czarnych gasił pożar, który sam wzniecił w bocznym sektorze boiska, a następnie bramkarz Chemika zatrzymał uderzenie z bliska Rafała Kaźmierskiego.

Szansa na podwojenie prowadzenia przez Czarnych została zmarnowana i niewiele później padł gol na 1:1. W 59. minucie policzanie doprowadzili do remisu z rzutu karnego. Piłka wślizgnęła się do bramki, choć niewiele brakowało do jej zatrzymania. Sędzia Krzysztof Sobański gwizdnął jedenastkę za nierozsądny faul w stosunkowo niegroźnej sytuacji.

Wciąż pozostawało sporo czasu do rozstrzygnięcie meczu, ale mimo szans po obu stronach, nie udało się żadnemu z zespołów zdobyć zwycięskiej bramki. Po Orlej niosły się okrzyki "uspokójmy grę, pograjmy piłką", ale zapanować nad sytuacją nie udało się już ani gospodarzom, ani gościom. Czarni zremisowali po raz czwarty w sezonie.

Do rozegrania w rundzie jesiennej pozostał zespołowi jeden mecz z GKS Kołbacz. Został on zaplanowany na sobotę 19 listopada o godzinie 14 również na boisku przy ulicy Orlej.

Czarni Szczecin - Chemik II Police 1:1 (1:0)