W porównaniu z poprzednim sezonem kadra Czarnych Szczecin zmniejszyła się o kilku piłkarzy. Aż siedmiu przeniosło się do zespołów grających w klasie okręgowej.

Trener Krzysztof Stolorz w letnim okresie przygotowań mierzył się z ubytkami kadrowymi. Pocieszeniem dla Czarnych jest fakt, że aż siedmiu piłkarzy, którzy pomagali w poprzednim sezonie, przeniosło się do wyższej ligi. Gra w Czarnych okazała się trampoliną do awansu sportowego.

Największa liczba, ponieważ aż czterech piłkarzy gra teraz w Morzycku Moryń. Rafał Kaźmierski, Krzysztof i Marek Suwalscy, a także Damian Ulewski przenieśli się na południe województwa. Morzycko rozpoczęło sezon pozytywnie i jest wiceliderem po trzech zwycięstwach oraz porażce.

Znacznie gorzej wystartował Hutnik Szczecin, który zakończył wieloletnie występy wśród czwartoligowców. Klub próbuje pozbierać się po spadku, ale w czterech kolejkach nie zwyciężył. W odbudowie Hutnika próbują pomóc Adam Chmura i Witold Grygiel, których w poprzednim sezonie można było oglądać w Czarnych.

Z lewobrzeża Szczecina przenosimy się na moment na prawobrzeże, dokąd przeniósł się Damian Grzesiak. Został on piłkarzem Kasty Majowe, która od 2022 roku próbuje swoich sił w okręgówce.

W innych kierunkach niż klasa okręgowa ruszyli Mateusz Danmeyer, Maciej Skrętowski oraz Dawid Skubała. Ten pierwszy dokonał najbardziej spektakularnej przeprowadzki na mapie Polski do KS Carbo Gliwice. Dawid Skubała dołączył do LKS Płomień Łagiewniki Wielkie. Z kolei Maciej Skręgowski został bohaterem zagranicznego transferu do niemieckiego SV Grun-Weiss Nadrensee.

BYLI CZARNI RUSZYLI NA PODBÓJ OKRĘGÓWKI

08 września 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023