W trzecim roku, od czasu stworzenia sekcji żeńskiej w Akademii, powstała kolejna grupa dla dziewcząt. Cały czas czekamy na kandydatki do gry w barwach Czarnych.

Dzięki stworzeniu trzeciej grupy w Akademii dziewczynki mogą trenować w jak najbardziej zbliżonym do siebie wiekowo towarzystwie. Do Sikorek Starszych (roczniki 2010-2011) i Sikorek Młodszych (roczniki 2012-2014) dołączyły w Czarnych Szczecin Stokrotki (roczniki 2015-2017) trenowane przez Katarzynę Cicio.

Priorytetem dla najstarszej z grup, prowadzonej przez Macieja Maderę, jest wystartowanie w bliskiej przyszłości w lidze Młodzika Młodszego. Tak samo jak pozostałe dziewczęce zespoły, będzie występować pod nazwą Czarne Szczecin, a nie Czarni, co wyróżnia nas na tle imienników z innych miast w Polsce.

Za trenowanie Sikorek Młodszych odpowiada Anita Janik, czyli nowa osoba w sztabie szkoleniowym. Posiadaczka licencji UEFA B jest jednocześnie czynną piłkarką. Dobrze pamiętają ją szczecińscy kibice, którzy obserwowali mecze Olimpii w Ekstralidze Kobiet.

Anita Janik była związana z Olimpią aż przez dziesięć lat. Ponadto reprezentowała na boiskach Gryfa Szczecin, Kotwicę Kołobrzeg i Wartę Gorzów Wielkopolski. Po powrocie do stolicy województwa zachodniopomorskiego, związała się z LFA Szczecin. Ciekawie rozwijająca się drużyna awansowała w tym sezonie do najlepszej "32" Pucharu Polski i to nie jest koniec jej ambicji.

Z doświadczenia i wiedzy Anity Janik mogą teraz korzystać młode piłkarki Czarnych. Prowadzi ona w akademii także dodatkowe treningi techniki metodą Coervera. O co chodzi? Stworzona przez legendarnego holenderskiego szkoleniowca metoda polega na doskonaleniu indywidualnych umiejętności, wykorzystaniu pamięci ruchowej do wyuczenia się boiskowych zachowań.

Kobieca kadra szkoleniowa Czarnych jest coraz liczniejsza. Poza Anitą Janik i Katarzyną Cicio,  są w niej jeszcze dwie trenerki -  byłe zawodniczki Olimpii. Była reprezentantka młodzieżowa kraju Sara Kierul i Anastazja Kozłowska pomagają trenerowi Piotrowi Domaradzkiemu w prowadzeniu dwóch grup chłopców.

Cały czas czekamy na kandydatki do gry w barwach Czarnych. W naszych grupach są miejsca dla dziewczynek garnących się do piłki nożnej i lubiących aktywnie spędzić czas. Zapraszamy do kontaktu z Katarzyną Cicio pod numerem telefonu 537 910 214, która odpowie na Wasze pytania, a rozwiać ewentualne wątpliwości pomoże tydzień próbnych treningów.

Sebastian Szczytkowski

Czarne rosną w siłę

05 listopada 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023