W niedzielę pierwszy mecz Czarnych Szczecin w rundzie wiosennej w A klasie. Przeciwnikiem w spotkaniu wyjazdowym będzie Wicher Reptowo.
 

Czarni czekali na powrót do ligowego grania przez 113 dni. Dokładnie tyle trwała zimowa przerwa w A klasie. W rundzie jesiennej drużyna była prowadzona przez Krzysztofa Stolorza i przeżyła wzloty oraz upadki. Na półmetku sezonu znalazła się na ósmym miejscu w tabeli po pięciu zwycięstwach, trzech remisach oraz pięciu porażkach.
 

W okresie przygotowań Czarni zwyciężyli w pięciu sparingach i zostali pokonani w dwóch. Większość meczów rozegrali w Pucharze Zimy, w którym awansowali do pierwszej rundy w fazie pucharowej. Szczecinianie trenowali regularnie, a także zmierzyli się w grze wewnętrznej. Już w próbie generalnej zdemolowali 7:0 Pioniera Szczecin.
 

Czarni przystąpią do rundy wiosennej bez dwóch piłkarzy, którzy zapracowali na miejsca w zespołach z wyższych lig. Pomocnik Oskar Szymoński przeniósł się do czwartoligowca Unii Dolice, a obrońca Michał Kozłowski został zawodnikiem Morzycka Moryń grającego w klasie okręgowej.
 

O swoje miejsce w seniorskim zespole walczyli piłkarze z akademii Czarnych. Kilku z nich zaliczyło debiuty, w meczach kontrolnych potrafili odgrywać pierwszoplanowe role.
 

W pierwszym meczu w rundzie wiosennej Czarni zagrają z Wichrem Reptowo. Na inaugurację sezonu wygrali z nim 2:0 dzięki strzałom Patryka Bartczaka i Łukasza Malinowskiego z rzutu karnego. Przy pierwszym golu asystował Karol Lubiński, a jedenastka została wywalczona przez Łukasza Króla. Do konfrontacji doszło w sierpniu na boisku w Wielgowie.
 

Wicher znalazł się na dziewiątym miejscu w tabeli i po rundzie jesiennej ma o punkt mniej niż Czarni. Tym samym zwycięzca rewanżu będzie wyżej w tabeli po inauguracji wiosny.
 

Zdecydowanym kandydatem do awansu jest Świt II Szczecin, który jest liderem po serii 12 wygranych i z aż siedmioma punktami przewagi nad wiceliderem Odrzanką Radziszewo. Podium w A klasie zamyka KS Wołczkowo-Bezrzecze.
 

Runda wiosenna potrwa do drugiego weekendu czerwca.

CZARNI NA STARCIE RUNDY WIOSENNEJ

07 marca 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023