Drużyna Czarnych Szczecin z rocznika 2012 zwyciężyła w ogólnopolskim Estima Cup. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Michał Ryfczyński.

 

Czarni wyruszyli do Wrocławia pociągiem w piątek. W turnieju, rozgrywanym na boisku przy ulicy Racławickiej, wystawiliśmy dwa zespoły. W sobotę ruszyliśmy do dwudniowej rywalizacji w drugim, po Szczecinie, najładniejszym mieście nad Odrą.

 

Po sobocie Czarni mieli równy bilans, a w meczach z ich udziałem były lepsze i słabsze momenty. Jedna ze szczecińskich drużyn awansowała do "Ligi Mistrzów", a druga do "Ligi Europy". Dzień podsumowaliśmy wizytą na Jarmarku Bożonarodzeniowym i analizą wideo. Nasi piłkarze byli przekonani, że stać ich na lepszą grę w niedzielę.

 

I faktycznie, niedziela należała do nas. Czarni pokazali moc i zwyciężyli we wszystkich meczach tego dnia. W ten sposób zakończyli Estima Cup na pierwszym miejscu. W całym turnieju stracili zaledwie jednego gola.

 

To nie był jeszcze koniec dobrych wiadomości. Najlepszym piłkarzem turnieju został wybrany Michał Ryfczyński z Czarnych.

 

Estima Cup dla młodych piłkarzy został reaktywowany po 1,5-rocznej przerwie. W przeszłości zagrali w nim juniorscy i młodzieżowi reprezentanci Polski. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn, a w klasyfikacji bezpośrednio za Czarnymi byli Bukowina Czerniowce oraz FC Wrocław Academy.

CZARNI NAJLEPSI W ESTIMA CUP!

11 grudnia 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023