Czarni Szczecin odnieśli drugie zwycięstwo w Pucharze Zimy. O pokonaniu 3:2 Okrętu Szczecin zdecydował strzał w końcówce podstawowego czasu. Drużyna pozostaje na pierwszym miejscu w tabeli grupy.

Czarni po raz drugi zmierzyli się w Zimowym Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN z zespołem z B klasy. Również Okręt Szczecin wygrał na inaugurację - 1:0 z Pomorzaninem Przybiernów, dlatego na zwycięzcę sobotniego meczu czekało pierwsze miejsce w grupie. Okręt był formalnym gospodarzem na boisku przy ulicy Kresowej.

Po pierwszej połowie Okręt był na prowadzeniu 1:0. Czarni zgubili piłkę na wysokości koła środkowego i zareagowali faulem. Przeciwnik wznowił grę od rzutu wolnego, a akcja na prawym skrzydle zakończyła się dośrodkowaniem. Nie poradził sobie z nim bramkarz, który zderzył się z przeciwnikiem, a i późniejsze wybicie zakończyło się lądowaniem piłki pod nogami strzelca. Niebawem znalazła się ona w siatce po uderzeniu z linii pola karnego.

Czarni odwrócili wynik na 2:1 krótko po zmianie stron. Bramki padły w 47. oraz 48. minucie. Do remisu doprowadził Sebastian Gellera, który wykorzystał dogranie z rzutu wolnego i przytomne podanie Tomasza Sosnowskiego. Z kolei Karol Lubiński zdobył prowadzenie strzałem z bliska na zakończenie składnego ataku zespołowego.

W energicznym meczu oba zespoły były na prowadzeniu i straciły je. Okręt doprowadził do remisu 2:2 z pomocą przeciwnika, który nieszczęśliwie strącił piłkę głową do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

O zwycięstwie 3:2 Czarnych zdecydowało uderzenie Karola Lubińskiego w 86. minucie. Najskuteczniejszy zawodnik zespołu opanował podanie na skraju pola karnego. Następnie przełożył sobie piłkę i znalazł miejsce do oddania strzału w odsłonięte miejsce.

Tym samym za zespołem kolejne żywe i interesujące starcie w Pucharze Zimy. W grupie Czarni spotkają się jeszcze z Pomorzaninem Przybiernów.

Okręt Szczecin - Czarni Szczecin 2:3 (1:0)