Trwa cykl otwartych treningów dla dziewcząt na Hożej. Klub zapowiada otwarcie pierwszych dwóch grup dziewczęcych już od października. 

W sobotnie poranki, na boisku przy ul. Hożej 6, odbywa się cykl treningów pod hasłem "Piłka nożna nie tylko dla chłopców". Od godziny 10:00, przez 75 minut w dwóch grupach wiekowych trenują dziewczęta pod okiem trenerów Akademii Czarnych Szczecin. Treningi są otwarte, dla dziewcząt w wieku od 4 do 11 lat. 

- Wiemy, że niektóre dziewczęta trochę się krępują trenowania razem z chłopcami - mówi Jakub Cicio, prezes Klubu. - Chłopcy z reguły są silniejsi, mają więcej doświadczeń z piłką przy nodze, przez co są nierównymi rywalami dla dziewcząt w tym samym wieku. Tworząc grupy stricte żeńskie, chcemy ośmielać dziewczęta grać w piłkę, bo wiemy że wiele z nich zwyczajnie ją lubi - podkreśla Cicio. 

Pomagać w wejściu w świat piłki nożnej będzie trenerka Kasia, która opiekuje się młodszą grupą. Treningi są dostosowane do wieku i możliwości dziewcząt, mają zapewnić uczestniczkom dużo ruchu i dobrą zabawę. - Mamy świadomość, że w naszych rękach jest pobudzenie dziewcząt do gry w piłkę, dlatego dobrze przygotowujemy się do każdego treningu, aby zaszczepiać w nich pasję do tego wspaniałego sportu - dodaje Cicio. 

Decyzją zarządu Klubu, cykl zostanie wydłużony z czterech do sześciu sobót, aby dotrzeć z projektem do większej liczby dziewcząt. w pierwszych dwóch treningach wzięło udział po 20 dziewcząt. Niebawem uruchomimy dla nich dedykowane grupy treningowe i zaproponujemy stałe członkostwo w Klubie. Harmonogram stałych treningów zostanie podany jeszcze w tym miesiącu, a tymczasem zapraszamy wszystkie dziewczęta na kolejny trening w ramach naszego cyklu "CZAS NA DZIEWCZYNY!". Sobota, godz. 10:00, boisko trawiaste przy ul. Hożej 6. Telefon kontaktowy: 725 442 502.

 

Czas na dziewczyny w Czarnych!

24 września 2020

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023