Czarni Szczecin nadal bez punktów zdobytych w A klasie w kwietniu. Drużyna Jakuba Cicio poniosła porażkę w niedzielne popołudnie. Mocniejsza 2:0 okazała się Odrzanka Radziszewo. Czarni ambitnie walczyli o przynajmniej punkt, pomimo konieczności grania przez większość meczu w dziesięciu.

Czarni po raz pierwszy w rundzie wiosennej zagrali na Lewobrzeżu Szczecina. Podjęli niewygodną w ostatnich sezonach Odrzankę Radziszewo na boisku przy ulicy Witkiewicza. Pogoda dopisała, ponieważ przez cały mecz, większa część stadioniku, była oświetlona słońcem. Nic, tylko grać.

W pierwszej połowie padła jedna bramka dla Odrzanki za sprawą szybkiego ataku w 17. minucie. Podanie prostopadłe przeszyło obronę Czarnych, którzy nie zdążyli dogonić dwóch rozpędzonych przeciwników. Aron Sękowski dostał podanie od kompana i będąc sam na sam z bramką, z drobnymi problemami, dopełnił formalności. Od tego momentu gospodarze musieli odrabiać stratę.

Czarni mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale nie byli konkretni pod bramką przeciwnika. Brakowało strzałów celnych, które sprawdziłyby formę Patryka Serafina. Na domiar złego w 37. minucie kapitan zespołu Tomasz Sosnowski zobaczył czerwoną kartkę. Sędzia uznał, że faulował przeciwnika wychodzącego na czystą pozycję. Do końca meczu Czarni musieli radzić sobie w dziesięciu.

W tych okolicznościach druga połowa wyglądała nieźle. Czarni byli równorzędnymi przeciwnikami dla wicelidera i ambitnie próbowali przynajmniej doprowadzić do remisu. Niejednokrotnie goście nie kryli zdenerwowania, że z przewagą zawodnika w polu, nie dominują na boisku.

Dobra szansa na wyrównanie była po wrzutce z rzutu wolnego, ale piłka zaplątała się pod nogami Norberta Długaszka, który nie oddał soczystego strzału. Z kolei w bramce Czarnych świetnie radził sobie Damian Stefanowicz, który nie pozwalał Odrzance podwyższyć wyniku po kontratakach. Zamykająca mecz bramka Rafała Sinkowskiego padła dopiero w 87. minucie. Do tego momentu pojedynek miał swoją temperaturę.

Czarni nie odczarowali generalnie nieszczęśliwej, lewobrzeżnej części miasta w tym sezonie, a także nie przerwali pasma już czterech kolejnych porażek z Odrzanką. Za szczecinianami trzy przegrane z kolei, które ponieśli po serii trzech zwycięstw. Następnym ich przeciwnikiem w meczu wyjazdowym będzie KS Wołczkowo-Bezrzecze.

Czarni Szczecin - Odrzanka Radziszewo 0:2 (0:1)

Czarni: Stefanowicz - Bartczak, Ceglarz (66' Adamek), Długaszek (85' Dembowski), Hołdowski (72' Topij), Kubiak (85' Doroch), Malinowski, Modliński, Sosnowski, Stokop, Zarośliński