Od trzech miesięcy rywalizowaliśmy w cyklicznych turniejach Deichmann Mini Mistrzostwa. Czas podsumować nasze zmagania! 

W rozgrywkach wzięło udział aż 9 zespołów Czarnych Szczecin oczywiście biorąc pod uwagę wszystkie kategorie wiekowe. Z racji ilości naszych zespołów zarezerwowaliśmy sobie dwa kraje – Polskę i Danię. Deichmann to zawody, w których każda Akademia piłkarska wybiera sobie reprezentację i ją reprezentuje.

  1. Zespoły Skrzata i Żaka młodszego

Zespoły prowadzone przez trenera Andrzeja Andrzejewskiego mają za sobą solidne przetarcie piłkarskie na boiskach Deichmanna. Przez ostatnie miesiące zawodnicy rywalizowali z rówieśnikami na najwyższym poziomie. Przy roczniku 2015, czyli naszego Skrzata, można stwierdzić, że były to owocne turnieje. Przede wszystkim pod względem rozwoju, ponieważ każdy z zawodników biorących udział zdecydowanie podniósł swoje umiejętności. Mimo, że w tej kategorii nie było końcowej klasyfikacji to i Polsce i Danii poszło bardzo dobrze. Gorzej było z poczynaniami Żaka młodszego. Zawodnicy rocznika 2014 musieli sprostać bardzo ciężkim warunkom boiskowym, które zagwarantowały im drużyny przeciwne. Niestety był to nasz najgorszy występ ze wszystkich kategorii wiekowych. Jednak i  w tym występie można znaleźć pozytywy, przede wszystkim na płaszczyźnie świadomości własnych braków i możliwości poprawy wielu elementów. Zawodnicy na szczęście mieli świadomość swoich błędów i z turnieju na turniej było coraz lepiej. Daje to nadzieję na poprawę drużyny i podjęcie boiskowej walki w następnych turniejach.

  1. Zespół Żaka starszego

Podopieczni trenera Frąckowiaka w rozgrywkach Deichmanna radzili sobie całkiem dobrze, czego definicją może być 3 miejsce zajęte w całych rozgrywkach. Drużyna rosła w siłę z meczu na mecz pokazując tym samym, że mogą rywalizować z najlepszymi drużynami i to z powodzeniem. Widać po zawodnikach, że determinacja w dążeniu do celu i systematyczne podnoszenie własnych umiejętności dało efekty w postaci miejsca na podium w turnieju.

  1. Zespół Orlika młodszego.

Pierwszy zespół Czarnych Szczecin, który wygrał rozgrywki w swojej kategorii Deichmann i to zasłużenie wygrał. Zespół, który na co dzień trenuje trener Mrzygłód, postawił się przeciwnikom z całych rozgrywek, chociaż wcale nie było łatwo w pojedynkach z najlepszymi drużynami w Szczecinie i okolicach. Zawodnicy wykazali się finezją i zespołowością, co przekuło się w upragnione zwycięstwo turniejowe. Przez ostatnie miesiące drużyna rocznika 2012 pokazuje się z bardzo dobrej strony co udowadnia w swoich poczynaniach na arenie regionalnej. Ważne jest, aby nie spoczywać na laurach i coraz mocniej podnosić swoje umiejętności piłkarskie, co w przyszłości może zaowocować jeszcze bardziej.

  1. Zespół Orlika starszego

Kolejny dobry wynik naszej drużyny. Zawodnicy z rocznika 2011 niestety nie zdołali stanąć na podium rozgrywek Deichmann i zajęli miejsce tuż za podium. Czwarte miejsce w sporcie jest bardzo nie lubiane przez zawodników, gdyż bliżej zdobycia medalu już być nie można, a jednak zmagania kończy się poza podium. Nie można jednak odmówić zawodnikom zaangażowania, a to w połączeniu z czystą sportową złością po zajęciu czwartego miejsca, należy przekuć w dalszą systematyczną pracę na treningach, aby w następnej rundzie Deichmanna poprawić swoją pozycję końcową i skończyć turniej na podium.

Deichmann za nami!

09 marca 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023