Pod takim hasłem w Akademii Czarnych minął wrzesień. 

Początek roku szkolnego, to dla uczniów idealny moment, aby poszukać nowych pasji i zajęć dodatkowych. W tym roku Czarni wrzesień okrzyknęli hasłem "Dziewczyny wchodzą do gry" i odwiedzili szczecińskie szkoły podstawowe, aby podczas zajęć pokazać piłkę nożną, jako atrakcyjną dyscyplinę sportu również dla dziewcząt! 

Po zajęciach pokazowych trenerzy zapraszali wszystkie dziewczęta na orlik przy ul. Hożej 6, gdzie pod opieką wykwalifikowanej kadry trenerskiej mogły wziąć udział w otwartych treningach grup żeńskich. Treningi cieszyły się dużym zainteresowaniem i dobrą opinią. Jesteśmy przekonani, że nasza akcja zachęci dziewczęta do uprawiania sportu, w szczególności piłki nożnej, a grono naszych zawodniczek będzie stale się powiększać.  

Wiemy, że aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju, a regularne uprawianie piłki nożnej przez dziewczynki ma nieoceniony wpływ  na zdrowie psychiczne i fizyczne. Zawodniczki budują poczucie własnej wartości, skuteczności oraz rozwijają swoje umiejętności mentalne. Wzrasta ich pewność siebie, a także samoocena i motywacja. Dlatego będziemy zachęcać dziewczęta do uprawiania piłki nożnej i budować strukturę szkolenia dziewcząt w każdym wieku. 

 

Akcja "Podwórko na Hożej" realizowana była w ramach programu Społecznik na lata 2022-2024 i dzięki wsparciu Krajowej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego  udział w zajęciach był nieodpłatny. 

Dziewczyny wchodzą do gry!

01 października 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023