Czarni Szczecin rozegrali ostatni mecz kontrolny przed rozpoczęciem sezonu w A klasie. W doliczonym czasie ich kapitan Tomasz Sosnowski strzelił zwycięskiego gola na 4:3 Promieniowi Mosty.

Do próby generalnej doszło na zakończenie zgrupowania w Czarnocinie i na tydzień przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Czarni odwiedzili Promień Mosty, który w poprzednim sezonie wywalczył awans do A klasy. W swojej grupie B klasy był niepokonany i zwyciężył w aż 14 z 16 meczów.

Pierwsza połowa przebiegła z delikatnym wskazaniem na gospodarzy, którzy zagrali z większym zaangażowaniem i ambicją. Także Promień rozpoczął lepiej drugą część meczu i w krótkim okresie zdobył dwubramkowe prowadzenie.

Czarni absolutnie nie zamierzali pogodzić się z niekorzystnym wynikiem w sparingu. Ich pościg rozpoczął się od gola kontaktowego, a przed zakończeniem podstawowego czasu doprowadzili do remisu. Decydująca bramka Tomasza Sosnowskiego na 4:3 padła w doliczonych minutach.

Dla szczecinian było to ważne zwycięstwo, które pozwala z optymizmem patrzeć na niedzielną inaugurację sezonu ligowego.

Promień Mosty - Czarni Szczecin 3:4 (1:1)
Gole dla Czarnych: Kozłowski, Ceglarz, Topij, Sosnowski
Czarni: Malinowski - Król, Sosnowski, Klimko, Bartczak (65' D. Andrzejewski), Szymoński (85' Hajdas), Ceglarz, Kozłowski, Topij, Modliński (54' Janowczyk), Doroch (75' W. Adamek)