Chcemy rozwijać naszych trenerów oraz zawodników m.in. poprzez szkolenia i nieustanną rywalizację z coraz silniejszymi zespołami - mówi Trener Filip Mrzygłód, Szef Szkolenia Czarnych Szczecin.

 

Jak Trener ocenia pierwszą rundę pod swoim nadzorem w wykonaniu Akademii Czarnych?

Oceniam ją pozytywnie. Oczywiście nie wszystko, co sobie zaplanowaliśmy udało się zrealizować, ale systematycznie, małymi krokami idziemy do przodu w kierunku rozwoju i mamy długofalowy plan na kształcenie naszych podopiecznych, trenerów, a co za tym idzie rozwój całej akademii. 

Które zespoły zrobiły najlepsze postępy?

Praktycznie do każdego naszego zespołu dołączyli nowi zawodnicy, którzy podnieśli poziom sportowy, natomiast zawodnicy z dłuższym stażem w Akademi zrobili wyraźne postępy. Każdy zespół ma swoje cele, które będziemy chcieli realizować i na dogłębną analizę przyjdzie czas z końcem Czerwca 2022 roku. 
Mogę natomiast dodać, że w przyszłym sezonie od rocznika 2011 chcielibyśmy występować w I Ligach Wojewódzkich i wiem, że mamy ku temu możliwości, o czym świadczą chociażby awanse naszych drużyn do najmocniejszej grupy zmagań w Szczecińskiej Lidze Mistrzów.

Jakie projekty udało się w tym czasie wprowadzić?

Wskrzesiliśmy projekt zawodnika miesiąca, który cieszy się bardzo dużą popularnością wśród wszystkich zawodników i zawodniczek Akademii. Kontynuujemy treningi bramkarskie. Wprowadziliśmy dwa nowe projekty. Z początkiem sezonu ruszył projekt Indywidualnego rozwoju zawodnika, a od okresu zimowego wprowadziliśmy darmową jednostkę wychowania fizycznego, na której dbamy o rozwój motoryczny i koordynacyjny naszych zawodników. Zresztą tak akcja pod nazwą „WF dla chętnych została wsparta dofinansowaniem szczecińskiej Fundacji Sektor 3, która rozdziela mikrodotacje ze środków Miasta Szczecin. Poza tym każdego tygodnia organizujemy spotkania kadry trenerskiej, podczas których rozmawiamy o funkcjonowaniu Akademii.

Czego najbardziej brakuje dziś Akademii do lepszego rozwoju?

Na pewno kilku trenerów, którzy mogliby podnieść sportową rywalizację w naszej grupie szkoleniowców, co pozwoliłoby zapobiegać stagnacji. Również lepsza baza szkoleniowa pomogłaby wspinać się Klubowi na wyższy poziom. 

Na czym skupicie się w rundzie wiosennej? 

Będziemy kontynuować tworzenie modelu gry Akademii w oparciu o filary szkolenia PZPN-u. Chcemy również rozwijać naszych trenerów oraz zawodników poprzez szkolenia i nieustanną rywalizację z coraz silniejszymi zespołami. Trenując w oparciu o filary szkolenia oraz grając przez cały rok możemy podnosić swoje umiejętności, a przy tym rozwijać Klub. 

Gdzie są największe rezerwy?

W nas samych, w całym sztabie akademii. Doskonaląc siebie    i jednocześnie zarażając podopiecznych miłością do piłki nożnej będziemy stale szli do przodu, sprawiając że Czarni będą silnym klubem na mapie naszego województwa. 

Dlaczego warto zapisać się do naszej Akademii?

Ponieważ zapewniamy grupy dopasowane do poziomu umiejętności i rozwoju każdego zawodnika, sprawiamy, że czują się oni swobodnie i mogą robić postępy się w swoim tempie. Poza tym bardzo mocno dbamy o to, żeby w Czarnych panował Szacunek, Zaangażowanie oraz Uczciwość. Wartością nadrzędną dla naszej akademii jest wychowanie przede wszystkim dobrego człowieka, a jeśli się uda - w drugiej kolejności dobrego piłkarza.

Filip Mrzygłód: Chcemy się rozwijać!

27 grudnia 2021

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023