Za nami pierwsza kolejka w A klasie. Oto jej krótkie podsumowanie:

Czarni Szczecin - Wicher Reptowo 2:0
Najważniejszy mecz dla Czarnych został rozegrany w Wielgowie. Właśnie tam gościliśmy Wicher Reptowo, a gole na miarę zwycięstwa padły po przerwie. Czarni wygrali czwartą z sześciu ligowych inauguracji po reaktywacji klubu.

Sztorm Szczecin - Tanowia Tanowo 1:4
W tym tygodniu przeciwnikiem Czarnych będzie Tanowia Tanowo. Drużyna z miejscowości położonej w drodze do Polic jest współliderem po pokonaniu 4:1 Sztormu. Ciekawe, że po godzinie tego meczu prowadził Sztorm.

Błękit Pniewo - Znicz Niedźwiedź 4:1
Liderów jest dwóch, ponieważ również beniaminek z Pniewa postrzelał na inaugurację sezonu. Błękit strzelił wszystkie gole w meczu ze Zniczem Niedźwiedź, ale że jeden z nich był samobójczy, to także Niedźwiedzie miały swoją chwilę radości.

KS Wołczkowo-Bezrzecze - Świt II Skolwin 4:2
Nawet zwycięzcy meczu twierdzą, że ich wygrana jest niespodzianką. W zespole ze Skolwina było kilka ciekawych nazwisk, podobnie zresztą jak w poprzednim sezonie, ale nazwiska nie zagrały. Tym samym beniaminek jeszcze poczeka na punkty po awansie.

Rybak Trzebież - Odrzanka Radziszewo 1:3
Także beniaminek znad Zalewu Szczecińskiego nie zapunktował na inaugurację sezonu. Do jego starcia z Odrzanką Radziszewo doszło w Tanowie. Do końca podstawowego czasu zespoły były w kontakcie, ale Rybak zamiast wyrównać, to stracił trzeciego gola w doliczonych minutach.

GKS II Kołbaskowo/Przecław - Grot Gardno 1:3
Identyczny wynik jak w Tanowie padł w Przecławiu. Gospodarze przegrali 1:3 i jak sami przekonują, zawiodła ich skuteczność. Grot Gardno strzelił wszystkie gole w pierwszej połowie.

Chemik II Police - Vielgovia Wielgowo 1:1
Jedyny remis w kolejce otwierającej sezon. Prowadzili goście, ale przegapili doliczony czas w pierwszej połowie. To wtedy Chemicy odrobili stratę. Po zmianie stron do bramki nie przymierzyli już ani gospodarze, ani goście.