Ani się obejrzeliśmy, a minęły cztery kolejki rundy wiosennej w A klasie. Podsumowujemy, co wydarzyło się w rozgrywkach po zimowym okresie przygotowań.
 

Najmocniej zainteresowani jesteśmy wynikami Czarnych Szczecin, którzy tak samo rundę jesienną, jak i wiosenną rozpoczęli mocnym uderzeniem. Do rewanżów nasza drużyna przystąpiła po powrocie trenera Jakuba Cicio, który zastąpił na ławce Krzysztofa Stolorza. I przystąpiła rozpędzona. 
 

Czarni zwyciężyli w trzech meczach z rzędu 2:0 z Wichrem Reptowo, 3:0 z Tanowią Tanowo i 3:2 z Vielgovią Szczecin. Hamowanie nastąpiło tym razem w czwartym spotkaniu, które zakończyło się porażką 0:2 z Grotem Gardno. Szczecinianie przerwali pasmo porażek z niewygodną dotąd Vielgovią, ale też muszą zapomnieć o serii wygranych z Grotem. Dziewięć punktów pozwoliło znaleźć się w górnej połowie tabeli.
 

Dominator ze Skolwina
 

Pod coraz mniejszym znakiem zapytania stoi awans Świtu II Szczecin do klasy okręgowej. Trudno wątpić w zwycięstwo w rozgrywkach zespołu, który ma 13 punktów przewagi nad wiceliderem i tylko zwycięża od 16 kolejek. Dużo wskazuje na to, że Świt będzie cieszyć się dwoma awansami w jednym sezonie, ponieważ tak zespół Piotra Klepczarka rządzi w III lidze, jak podopieczni Artura Malińskiego w A klasie.
 

Jedyną porażką Świtu w sezonie pozostaje ta poniesiona na inaugurację z KS Wołczkowo-Bezrzecze. Zdążył już zresztą za nią zrewanżować się zwycięstwem 3:0 i była to najmniejsza przewaga, jaką miał nad przeciwnikiem w rundzie wiosennej. Brakuje mu już tylko 12 goli do osiągnięcia 100 zdobytych w sezonie, a do kompletu również najmniej ich traci.
 

Ligowe podium uzupełniają Odrzanka Radziszewo i KS Wołczkowo-Bezrzecze z identyczną liczbą punktów, bilansem oraz remisem w meczu bezpośrednim. O tym, że wiceliderem jest Odrzanka, decyduje w tych okolicznościach, stosunek goli.
 

Gwarancja bramek
 

W rundzie jesiennej czekaliśmy długo na bezbramkowy remis. Wiosną czekamy i nie obrazimy się, jeżeli się nie doczekamy. Na razie w czterech kolejkach nie było meczu, w którym padły mniej niż dwie bramki. Średnia to 4,78 gola na spotkanie, a palma pierwszeństwa w rundzie wiosennej należy do zakończonych wynikiem 9:1 meczów Grotu Gardno ze Sztormem Szczecin i Świtu II Szczecin z Tanowią Tanowo.
 

Dwa kluby jeszcze bez punktu
 

Niewiele zmienia się na górze tabeli i do rewolucji nie dochodzi na dole stawki. Dwa zespoły jeszcze nie zapunktowały w czterech kolejkach w rundzie wiosennej i pretendują do spadku. To ostatnia w tabeli Vielgovia Szczecin oraz niewiele wyżej notowany Błękit Pniewo. Wśród głównych kandydatów do spadku jest jeszcze GKS II Kołbaskowo/Przecław, który co prawda rozpoczął rundę rewanżową od pokonania Znicza Niedźwiedź, ale następnie poniósł trzy kolejne porażki. Być może sprawa utrzymania rozstrzygnie się w bezpośrednich meczach między wspomnianymi drużynami.

GRAŁA LIGA #14-#17

09 kwietnia 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023