Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu wiadomo, że z A klasy do okręgówki awansował Świt II Szczecin. Na dole tabeli jeszcze cztery zespoły są zagrożone spadkiem.
 

Najmocniej interesują nas zawsze wyniki Czarnych. Od czasu naszego ostatniego podsumowania, nie zwojowaliśmy ligi. W kwietniu drużyna przegrywała, a w maju ma za sobą dwa remisy 4:4 z Rybakiem Trzebież i 2:2 z Błękitem Pniewo. 
 

Cieszy wysoka ostatnio forma strzelecka, a także fakt, że coraz więcej bramek zdobywają wychowankowie akademii Czarnych. W podstawowym składzie trener Jakub Cicio coraz odważniej stawia na młodych zawodników, a ci odwdzięczają się za zaufanie. Czarni znajdują się na ósmej pozycji, a pozostałe do końca sezonu cztery kolejki postarają się wykorzystać do przeskoczenia do górnej połowy tabeli.
 

W ostatni weekend Świt II Szczecin rozwiał ostatnie wątpliwości, co do jego awansu do klasy okręgowej. Wygrana 3:1 z Chemikiem II Police była 21. z rzędu skolwinian, a po niej mają 15 punktów przewagi nad wiceliderem Odrzanką Radziszewo. Tym samym nikt nie ma już możliwości dogonienia Świtu, a nam pozostało pogratulować awansu w imponującym stylu. W ostatnim meczu sezonu będziemy mogli to także zrobić osobiście.
 

Poza wspomnianymi Świtem i Odrzanką, w wysokiej formie był ostatnio również beniaminek - Rybak Trzebież. Jego bilans to cztery zwycięstwa oraz remis z Czarnymi, który ratował w dyskusyjnych okolicznościach. Pozostałe zespoły poniosły w poprzednich pięciu kolejkach minimum jedną porażkę. Najmniej - punkt zdobył Sztorm Szczecin.
 

Sztorm to jedna z czterech drużyn, które są jeszcze zagrożone znalezieniem się w następnym sezonie w B klasie. Najgorsza jest sytuacja Vielgovii Szczecin, która ma co prawda mecz zaległy w zanadrzu, ale traci do przedostatniego Błękitu Pniewo cztery punkty. Tym samym albo nagle przebudzi się, albo spadnie. Bezpiecznej zaliczki nad lokatą spadkową nie ma jeszcze także GKS II Kołbaskowo/Przecław.
 

A jak wygląda rozkład Czarnych na ostatnie kolejki sezonu? Zmierzymy się jeszcze jako gospodarze z niżej notowanymi GKS II Kołbaskowo/Przecław i Sztormem Szczecin. Odwiedzimy bliskiego nam w tabeli Chemika II Police, a na deser mistrza ze Skolwina.

GRAŁA LIGA #18-#22

15 maja 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023