Pora na ostatni w sezonie przegląd wydarzeń w A klasie. Poznaliśmy najlepszy klub ligi, spadkowicza, a także zespół, który powalczy w barażach o awans do okręgówki.
 

W ostatniej kolejce Czarnym przypadło za zadanie pożegnać Świt II Szczecin w A klasie. Drużyna ze Skolwina przenosi się do okręgówki. W roli beniaminka została hegemonem rozgrywek i zwyciężyła w 25 meczach ligowych z rzędu. Świt zapewnił sobie awans na cztery kolejki przed końcem sezonu. Sukces drugiego zespołu był dobrym podsumowaniem sezonu, w którym Świt cieszył się również z awansu do II ligi i zdobycia wojewódzkiego Pucharu Polski.
 

Także KS Wołczkowo-Bezrzecze ma jeszcze możliwość przeniesienia się do okręgówki. W ostatniej kolejce drużyna Marcina Dworzyńskiego zwyciężyła 3:2 z Odrzanką Radziszewo, zapewniając sobie w ten sposób drugie miejsce w tabeli. W weekend KS Wołczkowo-Bezrzecze rozpocznie rywalizację w barażach, grając na wyjeździe z Klonem Krzęcin. W razie zwycięstwa, podejmie w finale Morzycko Moryń.
 

Czarni nie mieli w ostatniej kolejce ani możliwości poprawienia pozycji w tabeli, ani osunięcia się w niej. Wiedzieliśmy, że nasza drużyna zakończy sezon na ósmym miejscu. W jej bilansie znalazło się dziewięć wygranych, sześć remisów i 11 porażek. 
 

Sporo działo się w ostatnich tygodniach sezonu na dole tabeli. Nieudana runda wiosenna kosztowała spadek do B klasy Błękit Pniewo. Beniaminek zdołał w drugiej części sezonu zdobyć tylko cztery z możliwych 39 punktów, a to za mało do przedłużenia pobytu w A klasie. Na ostatniej prostej Błękit znalazł się za również zagrożonymi spadkiem Vielgovią Wielgowo, Sztormem Szczecin i GKS II Kołbaskowo/Przecław.

GRAŁA LIGA #23-#26

13 czerwca 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023