Magistrat ogłosił wyniki Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Na Żelechowej zdecydowanie zwyciężył projekt  "Hoża - Sport i Zabawa", zgarniając ponad 44% głosów oddanych na projekty z tego osiedla.

W grudniu 2020 zbieraliśmy głosy na projekt poświęcony dalszej modernizacji obiektów sportowych Zachodniopomorskiego Centrum Edukacji Morskiej i Politechnicznej w Szczecinie. Autor projektu zaproponował wykonanie szeregu prac poprawiających funkcjonalność obiektu, wyposażających Szkołę w narzędzia do pielęgnacji terenów zielonych oraz otwierających Hożą na mieszkańców z małymi dziećmi.

Zmodernizowana zostanie bieżnia, poprzez usunięcie żwiru i usypanie mączki ceglanej. Jest to znacznie lepsza nawierzchnia do biegania i choć nadal nie jest to poliuretan, to biegający przyjmą tą wiadomość z radością. Ciekawą inwestycją będzie wiercenie studni głębinowej oraz montaż automatycznego systemu nawadniania boiska. Przede wszystkim pozwoli to zminimalizować koszty podlewania boiska, bo woda ma być czerpana z ujęcia głębinowego. Pozostaną więc tylko koszty obsługi systemu nawadniania, na który składać się będą pompa głębinowa, oraz wbudowany w murawę system podlewający. To jednak znacznie mniejsze koszta od hektolitrów wody, których potrzebuje zielona murawa. Sam plac gry przejdzie kolejną renowacje, na którą składać się będzie wertykulacja, aeracja, dosiew trawy, odchwaszczanie i dosypanie 50 ton piasku. Docenią to wszyscy korzystający zarówno z dużego boiska jak i małych boisk usadowionych na półkolach boiska, które zostaną trochę wyrównane i odnowione. Warto wspomnieć, że wcześniejszy projekt przewidział zakup nowych bramek oraz oświetlenie obiektu, dzięki czemu, większa liczba mieszkańców będzie mogła przyjść po prostu pokopać piłkę - także w jesienny wieczór.

W ramach tego zadania, zostanie zakupiony nowy traktorek wraz z narzędziami do pielęgnacji terenów zielonych a więc do koszenia, opryskiwania, dosiewania trawy, wertykulacji, aeracji itp. To pozwoli pracownikom szkoły łatwiej utrzymać obiekt w należytym stanie.  

Nowością będzie budowa małego placu zabaw z kilkoma urządzeniami zabawowymi. Miejsca dla najmłodszych dzieci, zdecydowanie brakowało dotychczas na obiektach przy Hożej. Przy skarpie obok trybuny zachodniej powstanie skwer dziecięcy, w którego skład wejdą Linarium piramida, Zamek zabawowy podwójna huśtawka wahadłowa oraz piaskownica. Już dziś, możemy wyobrazić sobie, że na Hożą przyjeżdżać będą całe rodziny. Tata pójdzie grać w piłkę, mama biegać, starsze dziecko trenować a młodsze pod opieką babci będzie się bawić na placu zabaw.  Z niecierpliwością czekamy na realizację projektu! 

Hoża wygrywa Budżet Obywatelski!

22 stycznia 2021

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023