W kwietniu akademia Czarnych Szczecin była gospodarzem turniejów Pierwsza Piłka oraz Pucharu Czarnych. Aż dziewięciu piłkarzy dostało powołanie na konsultacje regionalne.

 

Dzień, w którym jesteśmy gospodarzami turniejów Pierwsza Piłka, jest świętem dla akademii Czarnych Szczecin, którym cieszymy się raz na pół roku. W sobotę 20 kwietnia bawiliśmy się wspólnie z 40 zespołami z innych akademii na boiskach przy ulicy Tenisowej. 

 

Czarni wystawili 10 drużyn z dziewięciu grup akademii, a każda z nich mogła doświadczyć zwycięstw, remisów oraz porażek, co jest idealnym środowiskiem do rozwoju. Zobaczyliśmy olbrzymie zaangażowanie naszych zawodników i zawodniczek.

 

Dużym wyzwaniem organizacyjnym było przygotowanie kolejnego wydarzenia już tydzień później. W sobotę 27 kwietnia blisko 70 zespołów z trzech województw zagrało w drugiej edycji Pucharu Czarnych. Rywalizacja trwała od poranka do wieczora. Na boiskach można było zobaczyć ponad 700 młodych zawodników, rozegrano blisko 500 meczów.

 

W Pucharze Czarnych była świetna zabawa i zacięta rywalizacja. Wyłoniono zwycięzców w sześciu kategoriach. W jednej z nich FASE obroniło trofeum, a w pozostałych kategoriach byli nowi triumfatorzy.

 

Na zakończenie kwietnia do akademii Czarnych nadeszła dobra informacja o powołaniach dla dziewięciu zawodników na konsultację regionalną. Po raz pierwszy w historii klubu, nasza grupa zawodników była najliczniejsza z wszystkich drużyn z okręgu szczecińskiego.

 

Powołania otrzymali Jakub Kowalski, Alan Kruszewski, Jakub Kucharzyk, Kacper Kaczmarczyk, Eryk Plażuk, Aleksander Kuźniar, Michał Ryfczyński, Alan Syniec oraz Mikołaj Tkacz.

INTENSYWNY KWIECIEŃ W AKADEMII

30 kwietnia 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023