Sezon 2021/22 był sezonem historycznym dla naszego klubu. Do grającej w A-klasie pierwszej drużyny dołączyły rezerwy, które swoje mecze rozgrywały ligę niżej, w B-klasie. Zespół zakończył ten sezon zajmując ósme miejsce w tabeli.

Rozgrywki B-klasy, grupy 2 rozpoczęło dziesięć zespołów. Poza Czarnymi II Szczecin w lidze mieliśmy okazję oglądać: Sztorm Szczecin, Okręt Szczecin, Rybak Trzebież, Mierzynianka II Mierzyn, Future Szczecin, FASE Szczecin, Victoria 95 Przecław, Iskierka II Szczecin oraz Pionier Szczecin. Nieczęsto drużyna grająca w A-klasie decyduje się na powołanie do życia zespołu rezerw. W założeniu druga drużyna ma być wsparciem dla pierwszej, okazją do wejścia w rytm meczowy wracających po kontuzjach zawodników i szansą do gry dla tych, którzy nie łapią się do osiemnastki meczowej głównego zespołu. Trenerem nowo powstałej drużyny został debiutujący w piłce seniorskiej Maciej Madera, wcześniej zajmujący się szkoleniem młodzieży w akademii Czarnych.

Czarni II Szczecin zakończyli sezon na ósmym miejscu, co nie zadowala nikogo w klubie, ale też nie jest aż tak złym wynikiem, jakby mogło się wydawać na pierwszy rzut oka. Po pierwsze początki nigdy nie bywają łatwe, budowanie fundamentów pod zespół w amatorskiej piłce seniorskiej nie należy do najłatwiejszych zadań, do tego specyfika prowadzenia rezerw nie sprzyja osiąganiu dobrych rezultatów, bo podstawowym założeniem jest promowanie najlepszych graczy do pierwszego zespołu.

Sezon rozpoczął się od meczu ze Sztormem Szczecin, który jak się później okazało w następnym sezonie zagra w A-klasie. Nie było to łatwe zderzenie z rzeczywistością, chociaż wynik 1:4 nie oddaje obrazu meczu. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym remisem, a historyczną debiutancką bramkę dla drugiego zespołu Czarnych zdobył Kamil Wolak. Następnym spotkaniem był mecz derbowy z Pionierem Szczecin, który został wysoko wygrany, aż 5:0, chociaż należy nadmienić, że rezerwy dostały bardzo poważne wsparcie od pierwszego zespołu, bo ten akurat w lidze pauzował. Kolejnym przystankiem było Tanowo, gdzie Rybak Trzebież wygrał z Czarnymi aż 6:2. Tydzień później nadszedł czas na drugi mecz domowy, tym razem rywalem była Mierzynianka II Mierzyn. Hoża znowu nie została zdobyta, gospodarze po raz kolejny strzelili pięć bramek, tracąc trzy. Następny mecz to emocjonujące widowisko i remis po trzy z Future Szczecin, gdzie dwa punkty zostały stracone w ostatniej akcji meczu. Później przyszła pora na pierwszą domową porażkę Czarnych II. Okręt Szczecin pewnie wygrał 5:1. Do końca rundy zostały trzy mecze, a pierwszym z nich był wyjazd do Przecławia, gdzie lokalna Victoria 95 strzeliła naszym rezerwom cztery bramki nie tracąc żadnej. Na ostatni mecz domowy przed przerwą zimową na Hożą 6 przyjechał drugi zespół Iskierki Szczecin, a Czarni zaliczyli trzecią porażkę z rzędu. Koniec rundy to mecz z FASE Szczecin i zwycięstwo 2:1, ozdobą meczu była piękna bramka Ożarowskiego, który z trzydziestego metra odpalił atomową rakietę i prawie porwał siatkę bramki. Po dziewięciu meczach Czarni II Szczecin mieli na koncie trzy zwycięstwa, remis i cztery porażki.

W okresie przygotowawczym rezerw wzięły udział w Pucharze Prezesa. Grupę uzupełniły takie zespoły jak: Salos Szczecin Junior, Korona Stuchowo (A-klasa) i Jantar Dziwnów (Klasa Okręgowa). Zgodnie z przewidywaniami Czarni II Szczecin zajęli ostatnie miejsce, ale poza meczem z Jantarem nawiązali z rywalami równą walkę, w obu przypadkach ocierając się o remis.

Runda rewanżowa nie zaczęła się dobrze, porażki ze Sztormem (1:4), Pionierem (1:2) i Rybakiem (1:3) podkopały morale, które zostały dobite przez pogrom zaserwowany przez Mierzyniankę, która wygrała aż 8:2. Na Hożą przyjechało pewne swego Future Szczecin. Sam mecz po raz kolejny był świetnym widowiskiem, a wszystkie trzy bramki padły pod koniec meczu. Czarni wygrali 2:1 przerywając fatalną serię. Gdy wydawało się, że najgorsze już było, przypłynął Okręt i wróciliśmy do twardej i surowej rzeczywistości przegrywając aż 9:0, a gdyby nie świetny występ naszego bramkarza Ożarowskiego wynik byłby wyższy. Sześć spotkań, trzy punkty, dwie bardzo wysokie porażki. Drogi były dwie, albo zwiesić głowy i spisać sezon na straty, albo zrobić wszystko żeby końcówka sezonu była jak najlepsza. Drużyna postawiła na drugą opcję i odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. Najpierw przyszło pewne zwycięstwo 2:0 nad Victorią 95 Przecław, a później kolejny świetny mecz i udany rewanż na Iskierce (1:0). Ostatnie spotkanie sezonu to mecz z FASE Szczecin, które zjawiło się na Hożej mocno odmłodzonym składem w porównaniu z poprzednim meczem. Skazywani na pożarcie Czarni, co prawda przegrali, ale 1:2 i to po zaciętym pojedynku, w którym nie zabrakło walki i zaangażowania. I to właśnie te trzy ostatnie mecze mają być punktem odniesienia do ciężkiej pracy w okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023. Frycowe zapłacone, nie jesteśmy już beniaminkiem ligi.

 

Garść statystyk z sezonu 2021/2022

Najwięcej spotkań:
Grzegorz Niedzielski (17)

Strzelcy bramek:
4 - Rafał Kaźmierski
3 - Kamil Wolak, Robert Nieżurawski
2 - Tomasz Pepryk, Marek Suwalski, Damian Ulewski, Daniel Ziółkowski, Uladzislau Sakhvon
1 - Karol Lubiński, Patryk Doroch, Rafał Śliwka, Krystian Juszczak, Mateusz Denys, Jakub Zarzycki, Michał Zarzycki, Norbert Długaszek, Wojciech Ożarowski, Wojciech Hołdowski, Michał Kozłowski

Czyste konta:
2 - Adrian Nowak
1 - Wojciech Ożarowski

Komplet wyników:
Sztorm Szczecin 4:1 Czarni II Szczecin
Czarni II Szczecin 5:0 Pionier Szczecin
Rybak Trzebież 6:2 Czarni II Szczecin
Czarni II Szczecin 5:3 Mierzynianka II Mierzyn
Future Szczecin 3:3 Czarni II Szczecin
Czarni II Szczecin 1:5 Okręt Szczecin
Victoria 95 Przecław 4:0 Czarni II Szczecin
Czarni II Szczecin 1:3 Iskierka II Szczecin
FASE Szczecin 1:2 Czarni II Szczecin


Czarni II Szczecin 1:4 Sztorm Szczecin
Pionier Szczecin 2:1 Czarni II Szczecin
Czarni II Szczecin 1:3 Rybak Trzebież
Mierzynianka II Mierzyn 8:2 Czarni II Szczecin
Czarni II Szczecin 2:1 Future Szczecin
Okręt Szczecin 9:0 Czarni II Szczecin
Czarni II Szczecin 2:0 Victoria 95 Przecław
Iskierka II Szczecin 0:1 Czarni II Szczecin
Czarni II Szczecin 1:2 FASE Szczecin

 

Kadra Czarnych II Szczecin w sezonie 2021/2022

Trener:
Maciej Madera

Bramkarze:
1. Wojciech Ożarowski
12. Adrian Nowak

Obrońcy:
4. Bartosz Sierakowski
6. Michał Kozłowski
13. Andrzej Andrzejewski
75. Maciej Skrętowski
76. Grzegorz Niedzielski (drugi kapitan)
79. Arkadiusz Hajdas

Pomocnicy:
2. Bartosz Gawlik (kapitan)
5. Damian Ulewski
15. Karol Wysocki
18. Patryk Klimko
19. Mateusz Dammeyer
20. Jakub Zarzycki
23. Krzysztof Stolorz
25. Robert Nieżurawski
31. Mariusz Radzki
39. Paweł Raban
44. Bartosz Młynarczuk
45. Oskar Michalski-Stemler
46. Sylwester Dziechciarz
47. Kamil Wolak
48. Aleksander Hałaczek
87. Grzegorz Pilecki
88. Marek Suwalski
91. Michał Zarzycki

Napastnicy:
9. Rafał Kaźmierski
10. Tomasz Pepryk
16. Daniel Ziółkowski
36. Łukasz Sznyr
66. Norbert Długaszek
97. Uladzislau Sakhvon

W Czarnych II Szczecin w sezonie 2021/22 zagrali również: Karol Modrzejewski, Mateusz Denys, Igor Talailo, Krystian Juszczak, Bartosz Dylewski, Rafał Śliwka, Wojciech Hołdowski, Tomasz Kaczyński, Maciej Kaczmarek, Patryk Doroch, Marcel Klecha, Jakub Warszewski, Tadeusz Kubiak, Karol Lubiński, Dawid Skobel, Wojciech Sadowski i Tomasz Sosnowski.

 

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i wspólny sezon.

Jak poradziły sobie rezerwy w sezonie 2021/22?

11 lipca 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023