W niedzielne popołudnie zespół seniorów Czarnych Szczecin udał się na mecz do Tanowa.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że drużyna seniorska Czarnych w tym sezonie o wiele lepiej czuje się w meczach wyjazdowych. Właśnie w pojedynkach, w których byliśmy gościem zdobyte zostały wszystkie dotychczasowe punkty ligowe. Skupmy się jednak na meczu.

Pierwsza połowa mogła zacząć się szybkim prowadzeniem Czarnych. Mogła, ponieważ po uderzeniu piłki z powietrza przez Malinowskiego piłka została odbita przez bramkarza. Później do częstszego głosu dochodzili gospodarze. Ogólnie pierwsza połowa była bardziej na korzyść Tanowa, ale nie zdołali oni przypieczętować swojej przewagi. Nawet akcje sam na sam z Kucharczykiem lub rzuty wolne z okolic pola karnego nie znalazły drogi do bramki naszej drużyny. Więc pierwsza połowa, pomimo dogodnych sytuacji bramkowych, skończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę Czarni wyszli zmotywowani. Klasyka. Ile już razy było tak, że druga połowa była lepsza w wykonaniu naszej drużyny. Więc zabrali się do ataków. A było ich sporo, bo już na początku drugiej połowy mogliśmy wyjść na prowadzenie. Efekt jednak mizerny i dalej wymiana ciosów przy stanie 0:0. Dopiero pod koniec meczu sprawy w swoje ręce wziął Kubiak. To był jego dzień o czym mogą świadczyć zdobyte obie bramki w meczu. Bramki stadiony świata, zwłaszcza pierwsza. 72 minuta meczu, piłkę na wolne pole dostaje Nieżurawski, wycofuje do Wolaka, który w bocznym sektorze mija zwodem zawodnika gospodarzy, podaje do środka boiska, a tam Kubiak, mając dużo czasu, przyjmuje na lepszą nogę, przymierza i umieszcza piłkę w okienku bramki przeciwnika. Warto dodać, że uderzenie oddał z jakichś... 30 metrów! Mamy 1:0 dla Czarnych i Tanowia rzuca się do odrabiania wyniku. Dobrze jednak dysponowana była defensywa Czarnych w tym dniu. Niewykorzystane okazje się zemściły na gospodarzach w 89 minucie meczu. Znów Nieżurawski, tym razem z prawej strony boiska, łamie akcję do środka, podaje piłkę w pole karne do Kubiaka, a ten z pierwszej piłki pakuje piłkę pod poprzeczkę i ustanawia końcowy rezultat spotkania.

Tanowia Tanowo - Czarni Szczecin 0:2 (0:0)

Kubiak 72' 89'

Czarni:  Kucharczyk - Zarzycki (70' Kaczmarek K), Kaczmarek M, Sosnowski, Malinowski - Kubiak, Doroch (86' Dammeyer), Budzyński, Denys (55' Pepryk), Nieżurawski (90' Skrętowski) - Śliwka (60' Wolak)