Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej podjętą w porozumieniu z szesnastoma prezesami wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, zakończono lokalne rozgrywki piłkarskie w Polsce. Oznacza to, że do oficjalnych rozgrywek powrócimy na koniec lata.

Początek maja miał przynieść decyzję dotyczącą kontynuacji lub zakończenia wojewódzkich rozgrywek ligowych sezonu 2019/20. Dwukrotnie na spotkaniach w Warszawie, zebrali się prezesi wszystkich okręgowych związków piłki nożnej, którzy dyskutowali o losie rozgrywek lokalnych w całej Polsce. Za pierwszym razem uzgodniono przeprowadzenie konsultacji wewnątrzzwiązkowych ze wszystkimi klubami występującymi w rozgrywkach. Zadeklarowano także, że ostateczna decyzja ma zapaść do 11. maja. 

Po serii telekonferencji w całej Polsce, tzw. Baronowie zebrali się raz jeszcze i przesądzili o losie sezonu 2019/20. Zdecydowana większość opowiedziała się za zakończeniem rozgrywek, co formalnie nastąpi po głosowaniu poszczególnych Zarządów OZPN. Efektem zakończenia sezonu będzie przyjęcie aktualnych tabel za końcowe, premiowanie awansem zespołów z pierwszych miejsc (oraz innych, przewidzianych regulaminem), oraz brak spadków do niższych lig.

Dla Czarnych oznacza to koniec walki o pierwsze miejsce w tabeli i pozostanie w A-klasie na kolejny sezon.

   

Koniec sezonu 2019/20

06 maja 2020

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023