Grupy wiodące w akademii Czarnych Szczecin wróciły do zajęć w poniedziałek. Na początku okresu przygotowań do sezonu trampkarze i piłkarze młodzików rozegrali mecze z Lechią Gdańsk.

W nadchodzącym sezonie drużyny z akademii zagrają w sześciu ligach, co będzie rekordową liczbą w akademii Czarnych. Rozpoczął się czas przygotowań do tego wyzwania i gier kontrolnych. Po okresie wypoczynku powróciliśmy z podwójną energią do pracy.

Trampkarze i piłkarze młodzików rozegrali sparingi z Lechią Gdańsk, której seniorska drużyna jeszcze w poprzednim sezonie grała w PKO Ekstraklasie.

Trampkarze zagrali z Lechistami w osłabionym składzie, a ich podstawowym planem było skoncentrowanie się na obronie i pilnowanie założeń taktycznych. W atakach Czarnych zabrakło wykończenia - energicznych oraz mocnych strzałów, przez co nie udało im się strzelić gola gdańszczanom.

Każdy z młodzików pokazał się w sparingu przez 75 minut i była to dawka zmuszająca do gry na pełnej intensywności. Czarni mieli momenty, w których pokazali duże możliwości oraz momenty, w których były widoczne mankamenty. Mecze z tak wymagającym przeciwnikiem jak Lechia są cennym bodźcem do treningów i rozwoju.

KONTROLNIE Z MARKOWYM PRZECIWNIKIEM

01 sierpnia 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023