Drodzy Sternicy!

Zwracam się do Was z prośbą o poparcie projektu budowy nowego boiska oraz budynku szatniowego w plebiscycie Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego – SBO 2023.

Wszyscy my, którzy w Szczecinie pracujemy na rozwój sportowy naszych wychowanków - mieszkańców miasta i jego okolic - zmagamy się z niedostatkiem infrastru-ktury sportowej. Najlepszym tego przykładem było zamieszanie z obiektami przy ul. Kresowej. Najnowsze boisko przyciągnęło niemal cały piłkarski Szczecin, przez co swoje terminy straciło kilka mniejszych klubów działających na północy Szczecina. Dla mnie sprawa z Kresową jest tylko jednym z dowodów na to, że wciąż potrzebujemy w Szczecinie nowych boisk. Wszyscy! 

W zeszłym sezonie Czarni Szczecin korzystali z obiektu na Kresowej w trzech terminach tygodniowo, ale w obecnym nie wystarczyło tam dla nas miejsca. Swoje zajęcia musieliśmy poprzenosić na Pogodno i Turzyn oraz mniejsze boiska. A wszystko to pomimo faktu, że Kresowa graniczy z naszym Osiedlem, a więc mamy ją pod ręką. Dlatego też zdecydowaliśmy się zgłosić do SBO 2023 projekt budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią dla kategorii Młodzik (70 x 50 metrów) oraz budynku szatniowo-magazynowo-biurowego. 

Tego typu projekty przygotowywaliśmy od kilku lat, czego efektem jest m.in. trwająca modernizacja naszego boiska głównego. Ale w poprzednich latach konkurencja w Budżecie Obywatelskim była zdecydowanie mniejsza, dlatego dziś musimy poprosić Was o wsparcie i pomoc w wygraniu dla nas wszystkich kolejnego boiska piłkarskiego! Nasza inicjatywa jest Projektem Ogólnomiejskim nr 4: „Hoża - Sport przez cały rok".  

Osobiście głosowałem w poprzednich latach na projekty zgłaszane przez środowiska Arkonii, Hutnika czy Aquili. Bo nawet jeśli kiedyś którykolwiek Klub zniknie z piłkarskiej mapy Szczecina, czego nikomu nie zazdroszczę (ani nie życzę), to boisko zostanie i baza treningowa znajdzie mnóstwo chętnych! Dziś proszę Was o zagłosowanie na nasz projekt, o pomoc w jego promocji i dotarciu do jak najszerszych kręgów szczecinian. Do Waszych zawodników, ich rodziców oraz kibiców. Abyśmy mogli ugościć Was w kolejnych latach w nowoczesnej szatni i na solidnych boiskach.

Nawet jeśli są wśród Was tacy Sternicy, którzy odbierają Czarnych Szczecin jako swoją konkurencję, to chciałbym Wasze myślenie przekierować na inny aspekt: wciąż w naszym kraju i w naszym mieście szkolimy zaledwie kilkanaście procent zawodników i zawodniczek, którzy de facto mogliby uprawiać piłkę nożną w ramach zajęć pozalekcyjnych. Porównując się do niektórych miast europejskich, mamy wciąż dużą liczbę młodych mieszkańców, którzy mogliby trenować piłkę nożną, ale z jakiegoś powodu tego nie robią. Dlatego zachęcam Was do patrzenia na inne Kluby, jako współpracowników w procesie szkolenia dzieci i młodzieży ale także do wzajemnego wspierania się w procesie rozwoju piłki nożnej w naszym mieście i kraju.
 
Proszę, zaproście wszystkich swoich zawodników i zawodniczki, ich rodziców i najbliższych do głosowania      na nowe boisko. Możemy je zbudować wspólnymi siłami, jeśli jako środowisko piłkarskie wspólnie poprzemy ten projekt. Jednocześnie zachęcam gorąco do zagłosowania przy okazji na projekty dwóch innych klubów z północnego Szczecina: modernizację obiektów Hutnika oraz budowę trybuny dla kibiców Świtu. Ja również oddałem swoje głosy na wszystkie te zadania i proszę Was wszystkich razem i każdego z osobna: pomóżcie nam wygrać boisko i szatnie! Zaproście swoje Kluby do wspólnego głosowania, zaproście naszych wolontariuszy na swoje treningi, gdzie będziemy mogli poprosić zawodników i rodziców o głosowanie. Ja z kolei, z racji doświadczenia w tych kwestiach, deklaruję gotowość pomocy Wam wszystkim, doradztwa oraz konsultacji przy składaniu tego typu wniosków w przyszłości. Ideałem byłoby, gdybyśmy na nie wszystkie głosowali wspólnie także w kolejnych latach. W tym roku chcemy wygrać ten finał a głosowanie trwa do 13 Grudnia. Wierzę, że wspólnie możemy to zrobić. Postawmy na Sport!
 
Z wyrazami szacunku!

Jakub Cicio - Prezes Zarządu Czarnych Szczecin

 


Ulotka promująca projekt do pobrania tutaj
 

Instrukcja głosowania online w SBO do pobrania tutaj

Pełna wersja projektu nr 4: Hoża - Sport przez cały rok

List Otwarty do Prezesów szczecińskich klubów sportowych

06 grudnia 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023