Druga drużyna Czarnych Szczecin odniosła ważne zwycięstwo w B klasie. Konfrontacja z Pionierem Szczecin zakończyła się wynikiem 1:0.

Do konfrontacji lokalnych przeciwników doszło w sobotę na boisku przy ulicy Tenisowej. Wygrana Czarnych jest ich trzecią w sezonie B klasy i drugą odniesioną w rundzie wiosennej.

Po porażce z GKS II Kołbacz, Czarni chcieli nawiązać do poziomu prezentowanego w wygranym meczu z Okrętem Szczecin. Od pierwszych minut zagrażali bramce przeciwnika. Najbliżej jej zdobycia był Vladyslav Maksymenko, który dostał podanie od Sylwestra Dziechciarza, pięknie zwiódł rywala i wyszedł na czystą pozycję. W tym momencie został powalony w kontrowersyjny sposób, na co sędzia nie zareagował przyznaniem rzutu karnego.

Vladyslav Maksymenko nie rozpamiętywał wspomnianej akcji i w 29. minucie zdobył gola na miarę zwycięstwa 1:0. Czas bowiem pokazał, że ani Czarni nie podwyższyli już prowadzenia, ani Pionier nie doprowadził do remisu.

Bohaterem drugiej połowy meczu został Adrian Nowak, który bronił w sytuacjach jeden na jednego, a także powstrzymał groźne uderzenia z dystansu. W tej części spotkania Pionier miał przewagę w posiadaniu piłki, a Czarni przeprowadzali kontrataki. W kilku z nich pachniało drugim golem.

Wygrane derby z Pionierem były kolejnym dobrym meczem drugiego zespołu Czarnych. Przed końcem sezonu w B klasie rozegra jeszcze dwa spotkania i chce w nich zapunktować.

Pionier Szczecin - Czarni II Szczecin 0:1 (0:1)