Drużyna z rocznika 2012 przygotowuje formę na rundę wiosenną pod okiem trenerów Filipa Mrzygłóda i Bartosza Cyburta. W lutym młodzi Czarni Szczecin rozegrali serię sparingów.
 

Kończący się luty był równie intensywnym miesiącem dla młodych Czarnych jak styczeń. Drużyna łączyła wymagające dużego zaangażowania treningi ze sparingami.
 

W pierwszym weekendzie lutego Czarni spotkali się na boisku z Gavią Choszczno. Drużyna trenerów Filipa Mrzygłóda i Bartosza Cyburta strzeliła wiele bramek i kontrolując mecz pokazała, ze praca wykonana na obozie procentuje. Sparing został rozegrany w systemie 3x40 minut i na duże bramki.
 

Następnym przystankiem zespołu był Gorzów. Czarni wybrali się na mecz z Wartą pomimo nieobecności pięciu zawodników uczestniczących w akcji selekcyjnej ZZPN-u. Przez 60 minut chłopcy stawiali dzielny opór przeciwnikom, ale nie wytrzymali fizycznie i mentalnie końcówki starcia. Spośród goli przeciwnika martwiły przede wszystkim trafienia z powodu braku krycia i po rzutach rożnych.
 

W trzecim weekendzie lutego doszło do sparingów z Arkonią Szczecin 2011 i Olimpem Złocieniec 2011. Czarni po raz pierwszy w tym roku doświadczyli gry jedenastu na jedenastu. Szczególnie w meczu z Arkonią pokazali duże umiejętności w budowaniu gry oraz konsekwencję w obronie. Na tle Olimpu pokazali jakość piłkarską drzemiącą w zawodnikach.
 

Przed końcem miesiąca Czarni zwyciężyli 3:1 w wartościowym sparingu z AP Reiss Poznań dzięki bramkom Kaczmarczyka, Ryfczyńskiego i Kowalskiego. Ostatnim sparingpartnerem było z kolei FASE Szczecin.
 

- Luty był dla nas intensywnym czasem, ale jesteśmy zadowoleni z naszych zawodników - ich postawy w meczach i w treningach - podsumowali trenerzy Mrzygłód oraz Cyburt.

MŁODZI CZARNI SZCZECIN SZLIFUJĄ FORMĘ

27 lutego 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023