Wszystko, co dobre kiedyś się kończy i na ten sezon też przyszedł czas. W minionym tygodniu swoje ostatnie mecz ligowe rozgrywały drużyny Trampkarza, Młodzika i Orlika.

W środę, 15 czerwca zespół Trampkarza rozegrał zaległe spotkanie ze Spartą Gryfice. Od początku Czarni starali narzucić swój styl gry. Jedyną bramkę strzelił Dominik Gierba, który wykorzystał błąd bramkarza przy wyprowadzeniu i strzelił do pustej bramki. Mimo wielu sytuacji do podwyższenia wyniku nie udało się tego przypieczętować. Najlepszą okazję do strzelenia gola miał Michał Ożgo, który indywidualnym rajdem minął pięciu rywali ale zagrał piłkę za mocno do Nowaka. Sparta również miała kilka sytuacji do strzelenia bramki ale Bloch i Wiśniewski byli w tym meczu nie do pokonania.

Bramkę zdobył: Gierba
Skład: Bloch- Wiśniewski, Żukowski, Świątkowski- Miszczak, Kozioł, Ożgo, Kot,  Krawczyk- Nowak, Gierba
Grali również: Jadczuk, Jankowski, Linniczenko, Kasprowicz

Trampkarze w niedzielę rozegrali swój ostatni mecz ligowy. Na Hożą przyjechała Pogoń Szczecin. Pomimo braków kadrowych, nikt nie mógł narzekać na motywację. Zawodnicy włożyli dużo serca i sił w ten mecz. Widzieliśmy wiele wymian piłki na jeden i dwa kontakty oraz ciągłe szukanie kolegów z zespołu. Niestety w pierwszej połowie chwilę słabości bezwzględnie wykorzystała Pogoń, która dwa razy umieszczała piłkę w siatce. W drugą część zespół wszedł znakomicie, bardzo szybko strzelając gola kontaktowego. Po tej bramce ruszyliśmy do ataku i stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji pod bramką przeciwnika. Niestety zabrakło trochę szczęścia przy wykończeniu. Pomimo przegranej może cieszyć postawa naszych zawodników. Szykujemy się na następny sezon, podczas którego chcemy pokazać się z jeszcze z lepszej strony.

Bramki zdobyli: Miszczak
Skład: Bloch - Wiśniewski, Żukowski, Świątkowski - Miszczak, Kozioł, Ożgo, Kot, Jankowski - Nowak, Gierba
Grali również: Linniczenko, Jadczuk, Paciej

W niedzielne południe w ostatniej kolejce Ligi Młodzika Wojewódzkiego Czarni zmierzyli się na własnym stadionie z zespołem Jezioraka Szczecin prowadzonym przez trenera Mariusza Kurasa. 

Od początku spotkania gospodarze wyszli w mocno eksperymentalnym składzie. Niestety przy wysokiej temperaturze, to goście lepiej  zaczęli  spotkanie strzelając już w pierwszych dziesięciu minutach bramkę. Mimo wprowadzonych zawodników grających w pierwszym składzie obraz gry do przerwy nie uległ zmianie i goście do przerwy wygrywali aż 0-5.

W przerwie trener zmienił ustawienie na system 3-2-3 wystawiając najmocniejsze działa i mocnym postanowieniem ofensywnej gry i odrobienia strat. Obraz gry całkowicie uległ zmianie. Na początku drugiej połowy sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny dla Czarnych egzekwował Hubert Białek, niestety trafił w poprzeczkę. Gospodarze nie zrazili się i nadal kontynuowali ataki. Po świetnej akcji Wiktora Wenty, bramkę zdobył Franek Winnicki. Chwilę później było już 2:5 a gola zdobył Adam Mateńko. Czarni szturmowali bramkę Jezioraka do końca meczu, lecz brak skuteczności nie pozwolił na zniwelowanie straty, za to goście pokonali naszego bramkarza jeszcze trzykrotnie.

Bramki zdobyli: Winnicki, Mateńko
Skład: Mitura- Romanowicz , Roubo, Pietrzyński, Dzbanuszek - Kamiński, Miszczak, Żyngiel - Żemojtuk
Grali również: Kędzierski, Hubert Białek, Wenta, Kozioł, Mateńko, Bokszczanin, Pomieczyński, Winnicki

Swoje zmagania ligowe zakończyła też drużyna Orlika, naszym przeciwnikiem był wyżej notowany zespół Arkonii Szczecin. Chłopcy nie przestraszyli się przeciwnika i od początku poszli z rywalem na wymianę ciosów. W pierwszej połowie mieliśmy do czynienia z sytuacjami z obu stron, ale wynik pozostawał bez zmian. Gdy wydawało się, że tak zostanie do przerwy, to w zamieszaniu po rzucie rożnym, świetnie odnalazł się kapitan Żukowski i piętą zdobył bramkę z bliskiej odległości. 

Druga połowa to mądra gra naszego zespołu, który konsekwentnie dążył do podwyższenia wyniku, niwelując zagrożenie pod bramką przeciwnika. Dwa razy byliśmy blisko zamknięcia meczu, jednak najpierw strzał Wiśniewskiego wylądował na słupku, a w końcówce Bokszczanin trafił w poprzeczkę. Kolejny dobry mecz zespołu Orlika i bardzo dobre zakończenie sezonu. 

Bramkę zdobył: Żukowski
Skład: Mitura, Żukowski, Korgól, Kozioł, Żyngiel, Pietrzyński, Bokszczanin, Wiśniewski, Gierba
Grali również: Mateńko, Jankowski

Komplet wyników:

Trampkarz:
Sparta Gryfice - Czarni Szczecin 0:1 (0:1)
Czarni Szczecin - Pogoń Szczecin 1:3 (0:2)

Młodzik:
Czarni Szczecin - Jeziorak Szczecin 2:8 (0:5)

Orlik:
Czarni Szczecin - Arkonia Szczecin 1:0 (1:0)

Młodzieżowy Przegląd Ligowy

22 czerwca 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023