Druga drużyna Czarnych Szczecin zwyciężyła 5:4 w sparingu z imiennikiem z Czarnówka, choć jeszcze do przerwy miała dwubramkową stratę do przeciwnika.

Czarni bardzo źle weszli w mecz, tracąc gola już w 3. minucie. Szybko, bo w 8. minucie odpowiedział jednak Staszak, który wyrównał na 1:1 strzałem głową. Goście wyprowadzili przed przerwą jeszcze trzy ciosy, a Czarni zareagowali na nie bramką Pyrka na 2:4 tuż przed upływem pierwszych 45 minut.

Na drugą połowę Czarni wyszli zmotywowani i pełni wiary w odwrócenie wyniku spotkania. Na bramkę kontaktową na 3:4 musieliśmy poczekać aż do 68. minuty spotkania. W niej wprowadzony niewiele wcześniej Maksymenko zaliczył premierowe trafienie w barwach Czarnych Szczecin.

Czarni poczuli wiatr w żaglach i ruszyli po kolejne bramki. W 73. minucie do siatki trafił Pyrek po dograniu swojego kolegi z zespołu juniorów Jakuba Staszaka. Rozstrzygającą bramkę na 5:4 zdobył w 76. minucie spotkania Modliński, który uderzył zza pola karnego, a piłka przed lądowaniem w siatce, odbiła się jeszcze od słupka.

Zwycięstwo, po zaciętym boju i świetniej reakcji zespołu po przerwie, osłodziło nastroje po porażce w poprzednim sparingu. Po meczu z Czarnymi Czarnówko warto podkreślić bardzo dobrą grę juniorów Marcela Pyrka i Jakuba Staszaka, którzy świetnie radzą sobie w seniorskiej piłce. Tymczasem cała drużyna wkracza w decydującą fazę przygotowań do rundy wiosennej w B klasie.

Czarni II Szczecin - Czarni Czarnówko 5:4 (2:4)

Gole dla Czarnych II: Pyrek 2 (8, 73), Staszak (45), Maksymenko (68), Modliński (76)

Czarni: Nowak - Klimko, Hajdas, Pyrek - Miśków (45' Olejniczak), Janowczyk (67' Maksymenko), Tselovalnikow (70' Modliński), Odważny (80' Hermański), Adamek (81' Dziechciarz) - Doroch, Staszak