Czarni Szczecin byli najlepsi wśród 10 klubów, które zagrały w Arkonia Cup. Do grupy mistrzowskiej dostały się dwa zespoły z akademii.

Zimowa edycja Arkonia Cup potrwa do marca i w każdy weekend do rywalizacji przystępują młodzi piłkarze z innej kategorii wiekowej. Turniej orlików starszych z rocznika 2012 był pierwszym regionalnym w tym roku. 14 stycznia w pachnącej jeszcze nowością hali pneumatycznej na Arkońskiej zagrało 12 drużyn z 10 klubów.

Poza dwoma zespołami Czarnych Szczecin, na trzech boiskach, mierzyli się między innymi piłkarze Kotwicy Kołobrzeg, Iny Goleniów czy Jezioraka Szczecin. Jedynym gośćmi spoza województwa zachodniopomorskiego byli zawodnicy MUKS PS Kostrzyn nad Odrą.

"Dużo grania, mało czekania" - tak reklamowała turniej organizująca go Arkonia Szczecin, więc i meczów nie brakowało. Każdy z nich trwał po 18 minut.

W pierwszej fazie grupowej Czarni jeszcze nie okazali się najlepsi, ale zdobycie dziewięciu punktów w pięciu kolejkach pozwoliło na wywalczenie awansu do sześciozespołowej grupy mistrzowskiej. Jak się okazało, drużyna Filipa Mrzygłóda grała coraz lepiej, im dłużej trwał turniej.

Czarni Szczecin świetnie wystartowali, a wygrana 3:2 z wcześniej bezbłędnym Osadnikiem Myślibórz dodała energii przed kolejnymi meczami. Wynik 3:2 spodobał się drużynie, ponieważ w takim samym wymiarze zwyciężyła z Arkonią Szczecin.

Trzecie starcie w grupie mistrzowskiej było szczególnie ciekawe, ponieważ zmierzający po zwycięstwo w turnieju piłkarze wygrali 5:2 z ostatecznie czwartym w klasyfikacji drugim zespołem Czarnych. Rozbicie 7:0 Energetyka Gryfino było przedłużeniem passy. Remis 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg w ostatnim meczu turnieju nie odebrał już pierwszego miejsca w tabeli naszemu zespołowi.

"Czarni okazali się najlepsi nie tylko w ostatni weekend, ale również w grudniowym turnieju rangi Pro!" - przypomniał oficjalny profil Arkonia Cup, a my dodajmy, że drugie miejsce zajęła Arkonia, a trzecie Osadnik Myślibórz.

Mocne otwarcie roku

18 stycznia 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023