Rezerwy Czarnych Szczecin zakończyły pozytywnym akcentem całkiem udaną rundę wiosenną w B klasie. W ostatnim meczu sezonu drużyna zwyciężyła 5:3 z Mierzynianką II Mierzyn.

Mecz został rozegrany we wtorek wieczorem w Mierzynie. Został przełożony z soboty.

Czarni rozpoczęli bardzo źle. Już w 5. minucie stracili gola po uderzeniu z bliskiej odległości. Obrona nie zareagowała na krótkie rozegranie rzutu wolnego, przez co trzeba było odrabiać stratę. Dopiero po tym ciosie drużyna zaczęła odgryzać się sytuacjami podbramkowymi.

Przed końcem pierwszej połowy meczu Czarni odwrócili wynik 0:1 na 3:1. Drużyna dostała mocny impuls od grającego trenera Mariusza Modlińskiego, który wyrównał strzałem w okienko. Później na bohatera meczu zaczął wyrastać Dmytro Voskobovnyik, który przed zmianą stron zdobył dwa gole. Czarni przeprowadzali liczne ataki na bokach boiska z udziałem Stokopa, Kubiaka i Obuchowicza.

W drugiej połowie również padły cztery gole. Na początek Voskobovnyik skompletował hat-tricka strzałem na 4:1 po przechwyceniu piłki. Cała drużyna szukała również swoich w kontratakach, ponieważ wysoki pressing Mierzynianki zepchnął ją do głębszej defensywy.

Drużyna z Mierzyna poprawiła wynik na 2:4 ładnym strzałem, ale dogonić Czarnych nie potrafiła. Głównie za sprawą Voskobovnyika, który dołożył czwartego gola na konto własne oraz zespołu. Wykonał on dobitkę na 5:2 na zakończenie ładnej akcji zespołowej. We wtorek napastnik Czarnych był po prostu nie do zatrzymania!

Przed końcem spotkania Czarni trochę rozluźnili się. Może trochę za wcześnie, ponieważ Mierzynianka zdobyła gola na 3:5, a już na zakończenie meczu jeden z jej zawodników spudłował strzałem z rzutu karnego. Po tej sytuacji sędzia zakończył mecz, a Czarni zabrali komplet punktów ze sobą.

GKS Mierzynianka II Mierzyn - Czarni II Szczecin 3:5 (1:3)