Świąteczny, listopadowy, długi weekend to przede wszystkim ostatni mecz ligowy Młodzika Młodszego, po którym chłopcy świętowali awans do wyższej grupy w Wojewódzkiej Lidze Młodzika Młodszego. Młodzicy Starsi i Trampkarze rozegrali mecze sparingowe. Można je podsumować trzema słowami: pokora, praca, trening.

Młodzik Młodszy

W 104 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, w piątek 11.11.2022 r. na boisku przy ul. Kresowej zespół Młodzika Młodszego Czarnych Szczecin podejmował drużynę Funinio Szczecin w ramach XI kolejki II grupy Wojewódzkiej Ligi Młodzika Młodszego. Była to ostatnia kolejka ligowa w tej rundzie.
Mecz od samego początku toczony był na wysokich obrotach. Obie drużyny grały odważnie i z dużym zaangażowaniem, o czym mógł świadczyć remis 1-1 w pierwszej połowie.
W drugiej części spotkania naszym zawodnikom udało się strzelić dwie bramki. Gdy zwycięstwo było już bardzo blisko, drużyna Funino strzeliła gola kontaktowego, co jeszcze bardziej podkręciło walkę w ostatnich minutach. Bramki już jednak nie padły.
Ostatecznie mogliśmy się cieszyć ze zwycięstwa w meczu oraz w II. grupie WLMM. Bardzo cieszy postawa naszego zespołu z tak trudnym przeciwnikiem. Teraz drużynę czeka ciężka praca w okresie między rundami oraz zimowy obóz, który pozwoli nam wejść na wysoki poziom przed startem w wyższej lidze.

Czarni Szczecin – Funinio Szczecin 3:2 (1:1)
Bramki zdobyli: Żyngiel, Mateńko, Bokszczanin

Skład: Mitura, Pietrzyński Leon, Tkacz, Bokszczanin, Habas, Kowalski, Żyngiel, Syniec, Mateńko
Grali również: Dończak, Belicki, Kaczmarczyk Kacper, Orłowski, Kucharzyk

 

Sparingi: Młodzik Starszy, Trampkarz Starszy

W sobotę 12.11.2022 r. o godzinie 14:00 na boisku przy ul. Kresowej drużyna Młodzika Starszego zagrała mecz sparingowy z rówieśnikami z Warty Gorzów. W opinii trenera Grzegorza Niedzielskiego to był najmocniejszy przeciwnik z jakim mierzyła się do tej pory nasza drużyna. Mecz trwał 2x40 min plus dodatkowe 20 min. Czarni mieli kilka sytuacji, z których powinny paść bramki, co się jednak nie udało. Skończyło się dwucyfrową porażką z zespołem, który znajduje się w ścisłej czołówce kraju w naszej kategorii wiekowej. Z pokorą podchodzimy do takich lekcji i dalej ciężko pracujemy na treningach.

W sobotni wieczór 12.11.2022 r. na boisku przy ul. Witkiewicza trampkarze starsi Czarnych Szczecin rozegrali sparing przeciwko Football Arenie Szczecin. Mecz w pierwszej połowie był bardzo zacięty, nasi zawodnicy mocno walczyli o przestrzeń na boisku. Po wymianie ciosów pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-2.
W drugiej połowie przeciwnicy, grający dwie ligi wyżej nie pozostawili nam złudzeń. Football Arena zdobyła jeszcze trzy bramki. Choć pojawiały się pojedyncze sytuacje bramkowe, to naszym chłopcom nie udało się już zdobyć żadnego gola.

 

Autorem zdjęcia jest Mariola Fabiańska

MPL: Młodzieżowy Przegląd (nie tylko) Ligowy #11

16 listopada 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023