W minionym tygodniu nasze drużyny młodzieżowe spotkały się z wymagającymi rywalami. Młodzik Starszy mierzył się z liderem ligi – Gwardią II Koszalin. Młodzik Młodszy podejmował Spartę Gryfice, a Trampkarz Starszy stoczył ciężki bój ze Stalą Szczecin.

 

 

Młodzik Młodszy

W sobotnie popołudnie drużyna rozegrała piąty w tym sezonie mecz Wojewódzkiej Ligi Młodzika Młodszego. Na boisku przy ul. Kresowej rywalem naszych Młodzików był zespół Sparty Gryfice.

Przez większą część pierwszej połowy Czarni przeważali w posiadaniu piłki, lecz nie przełożyło się to na zbyt wiele okazji bramkowych. W drugiej połowie udało się strzelić większą ilość goli i pewnie przypieczętować zwycięstwo. Bardzo częstym zagraniem stosowanym przez naszych zawodników podczas meczu było przeniesienie ciężaru gry w inny sektor, co bardzo cieszy, ponieważ świadczy to o wysokiej świadomości i boiskowej inteligencji młodych piłkarzy.

Czarni Szczecin – Sparta Gryfice 9:0 (3:0)
Bramki zdobyli: Leon Pietrzyński x3, Orłowski x2, Prucnal, Żyngiel, Kaczmarczyk, Habas

Skład: Mitura – Leon Pietrzyński, Korgól, Syniec, Bokszczanin, Kowalski, Żyngiel – Kaczmarczyk, Dończak
Grali również: Tkacz, Orłowski, Prucnal, Habas, Nowoświecki, Kuźniar, Kucharzyk

 

 

Młodzik Starszy

Na mecz wyjazdowy z liderem ligi drużyna pojechała z zamiarem zagrania dobrego spotkania i chęcią sprawienia niespodzianki. Pierwsza połowa spotkania to przewaga przeciwnika, ale zespół Czarnych dobrze sobie z tym radził. Z pewnością rywal przeważał warunkami fizycznymi. Gwardia wykorzystała to bezlitośnie strzelając w krótkim odstępie czasu dwie bramki ze stałych fragmentów gry, a dokładnie z rzutów rożnych.

Na drugą połowę Czarni wychodzą mocno zmotywowani. Początkowo gra się nie kleiła, ale z minuty na minutę wyglądało to coraz lepiej. Wiktor Wenta zdobył bramkę kontaktową, ale rywale szybko odpowiedzieli kolejną. W końcówce meczu koszaliński golkiper obronił jeszcze w sytuacji sam na sam.

 Mimo niekorzystnego wyniku, to dobre spotkanie w wykonaniu zespołu trenowanego przez trenera Grzegorza Niedzielskiego. Bardzo miłym akcentem, były oklaski rodziców gospodarzy, dla naszych zawodników w trakcie powrotu do szatni.

Gwardia II Koszalin - Czarni Szczecin 3:1 (2:0)
Bramkę zdobył: Wenta
Skład: Mitura – Pietrzyński, Tkacz, Hubert Białek – Kędzierski, Kamiński, Winnicki, Wenta - Romanowicz

Grali również: Chełminiak, Szymon Miszczak, Żemojtuk, Jan Roubo, Bednarek

 

 

Trampkarz Starszy

Spotkanie Trampkarza Starszego ze Stalą Szczecin można podzielić na dwa diametralnie różniące się mecze. Pierwsza połowa to bardzo dobra gra naszych zawodników i dużo kombinacyjnej gry. Czarni uzyskali prowadzenie już w 3. minucie, kiedy to Nowak wykorzystał podanie od Staszaka i z ostrego kąta strzelił na 1:0. Mimo kilku dogodnych sytuacji przed przerwą nie udaje się naszej drużynie podwyższyć prowadzenia.

W drugiej części spotkania mecz się wyrównał. Nasi zawodnicy dostosowali się poziomem gry do przeciwnika, przez co było dużo walki w środku pola. Po błędach w obronie Stal wyrównuje. Na 10 minut przed końcem meczu faulowany w polu karnym zostaje Nowak. Sam poszkodowany podchodzi do jedenastki i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza gości. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem, po rzucie różnym Stal przy bierności naszych zawodników doprowadza do wyrównania.

Czarni Szczecin – Stal Szczecin 2:2 (1:0)
Bramki zdobyli: Nowak x2
Skład: Bloch - Jan Miszczak, Żukowski, Kot - Cimek, Kozioł, Ożgo, Pyrek, Krawczyk- Nowak, Staszak

Grali również: Gierba, Jankowski, Więch, Trojanowski, Wiśniewski

 

 

MPL: Młodzieżowy Przegląd Ligowy #5

05 października 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023