Ligowe granie rozpoczęliśmy już w środku tygodnia wyjazdem Młodzika Młodszego do Barlinka. Młodzik Starszy minimalnie uległ Błękitowi Pniewo. Trampkarze rozegrali dobre zawody przeciwko swoim rówieśniczkom z Pogoni Szczecin.

 

Młodzik Młodszy

W środowe popołudnie rozegraliśmy mecz ligowy 7. kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodzika Młodszego. W Barlinku mierzyliśmy się z miejscową Pogonią. Mecz od pierwszych minut był intensywny. Zawodnicy obu drużyn mocno walczyli o piłkę w środkowych sektorach boiska. Po ciężkich pierwszych minutach gra się nieco uspokoiła i Czarni przeszli do ataku pozycyjnego. Do przerwy dwukrotnie pokonujemy bramkarza gospodarzy. Bardzo dobrze wyglądała zmiana ciężaru gry w celu szukania przewagi na boisku. To jest kolejny krok ku zwiększeniu wachlarza zagrań naszych zawodników i rozwoju ich umiejętności wyciągania wniosków z gry i dostosowania się do sytuacji boiskowej.
Po przerwie pada jeszcze jeden gol dla Czarnych. W lidze nie zatrzymujemy się, a naszymi kolejnymi rywalami będą Gavia Choszczno i Gwardia Koszalin, czyli zespoły znajdujące się na szczycie tabeli.

 

 

 

Młodzik Starszy

W niedzielę na obiektach Stali Szczecin przy ul. Bandurskiego podejmowaliśmy w ramach Ligi Wojewódzkiej Młodzika Starszego drużynę Błękitu Pniewo. To był dla nas bardzo niewygodny przeciwnik. Przede wszystkim o wiele silniejszy fizycznie. Z takim rywalem gra jest trudniejsza, mimo to pierwsza, połowa była wyrównana. Po szybkiej wymianie ciosów do przerwy utrzymuje się wynik 2:2, choć Czarni marnują dogodną sytuację przy stanie 2:1.
Druga połowa wyrównana, ale to goście strzelają zwycięską bramkę. To był otwarty mecz. Trener Grzegorz Niedzielski podsumowuje: „Był to festiwal niewykorzystanych sytuacji z obu stron. Ale to Czarni mieli szanse bardziej klarowne. Bramki strzelił Wiktor Wenta. Jest to czwarty mecz z rzędu, w którym ten zawodnik punktuje. To był dobry mecz w wykonaniu drużyny, brawo.”

 

Czarni Szczecin – Błękit Pniewo 2:3 (2:2)

Bramki zdobył: Wenta x2

Skład: Chełminiak – Leon Pietrzyński, Jan Roubo, Hubert Białek, Romanowicz, Szymon Miszczak, Kamiński, Wenta, Mateńko

Grali również: Bednarek, Kędzierski, Żemojtuk

 

 

Trampkarz Starszy

Kibice zgromadzeni w niedzielę przy boisku na ul. Kresowej mieli okazję oglądać mecz w kategorii Trampkarza pomiędzy dziewczętami, a chłopcami. Pierwsze 40 minut dużo lepiej prezentowały się zawodniczki Pogoni Szczecin, które zdominowały nasz zespół oraz trzymały kontrolę nad spotkaniem. Wynik do przerwy brzmiał 1:1. Trzeba oddać, że w ostatniej akcji pierwszej połowy sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Pogoni, co mogło wpłynąć na wynik końcowy tego spotkania. 
Po przerwie zobaczyliśmy na boisku zupełnie innych Czarnych. Obraz gry uległ zmianie z korzyścią dla naszego zespołu. Zawodnicy w drugiej połowie strzelili trzy bramki, czym przypieczętowali zwycięstwo w kolejnym ligowym meczu. Warto odnotować solidny debiut niedawno pozyskanego Kornela Niezbeckiego, który udokumentował swój występ dwa razy wpisując się na listę strzelców.

 

Pogoń Szczecin - Czarni Szczecin 1:4 (1:1)
Bramki zdobyli: Niezbecki x2, Staszak, Nowak
Skład: Bloch - Wiśniewski, Żukowski, Świątkowski, Ożgo, Więch, Trojanowski, Jankowski, Niezbecki, Gierba, Zasada 

Grali również: Cimek, Kot, Kozioł, Krawczyk, Nowak, Staszak, Wielgosz

 

Zdjęcie z portalu Pogoń Szczecin - piłka nożna kobiet

MPL: Młodzieżowy Przegląd Ligowy #6

11 października 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023