W ostatniej kolejce nasze drużyny odniosły komplet ligowych zwycięstw. Padło dużo bramek. Kibice nie mogli narzekać na niedosyt emocji a trenerzy na brak przemyśleń szkoleniowych.

Młodzik Starszy

W sobotę, 15 października w ramach rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Młodzika Starszego podejmowaliśmy na obiektach przy ul. Bandurskiego zespół Prawobrzeża Szczecin. To dla nas niewygodny przeciwnik. Historia naszych pojedynków nie jest dla korzystna. W poprzednim sezonie ulegliśmy nieznacznie w meczu u siebie i wysoko przegraliśmy na wyjeździe. To kolejny rywal silniejszy od nas fizycznie, ale w tym meczu nie miało to znaczenia.
Tracimy bramkę jako pierwsi, przeciwnik skutecznie wykonuje rzut rożny. Drużyna mimo to podnosi się i strzela do przerwy trzy bramki.
Mobilizujemy się do jeszcze lepszej gry w przerwie i wychodzimy mocno skoncentrowani. Druga odsłona to bramka przeciwnika na 3:2 i nasza odpowiedź na 4:2. Końcówka meczu to popis bramkarza Czarnych - Oskara Mitury, który w sposób znaczący przyczynił się do wygranej.

Czarni Szczecin – Prawobrzeże Szczecin 4:2 (3:1)
Bramki zdobyli: Mateńko x2, Wenta x2
Skład: Mitura, Korgól, Leon Pietrzyński, Hubert Białek, Romanowicz, Kamiński, Winnicki, Wenta, Mateńko
Grali również: Dzbanuszek, Żemojtuk, Bednarek, Szymon Miszczak, Kędzierski

Młodzik Młodszy

W niedziel, 16 października na boisku przy ul. Kresowej zespół Młodzika Młodszego Czarnych Szczecin podejmował drużynę Akademii Piłkarskiej Gavia Choszczno. Spotkanie odbywało się w ramach Wojewódzkiej Ligi Młodzika Młodszego. Mecz od pierwszych minut był bardzo zacięty. Początek zdecydowanie należał do gości, którzy nie pozwalali Czarnym na wyjście z własnej połowy i strzelili gola. Szybko stracona bramka nie podcięła skrzydeł gospodarzom i jeszcze w tej samej połowie padł gol wyrównujący.
Na drugą połowę nasi Młodzicy wyszli z ogromnym zaangażowaniem,
co poskutkowało strzeleniem dwóch goli. Bardziej niż zwycięstwo cieszy postawa naszych zawodników, którzy nie poddali się po straconej bramce i walczyli do samego końca spotkania. Na pewno niósł ich znakomity doping ze strony rodziców. Jak do tej pory był to najcięższy przeciwnik na naszej drodze, natomiast w najbliższy weekend czeka nas wyjazd na równie trudny teren do Koszalina.

Czarni Szczecin – AP Gavia Choszczno 3:1 (1:1)
Bramki zdobyli: Kaczmarczyk x2, Żyngiel
Skład: Mitura – Korgól, Leon Pietrzyński, Bokszczanin, Kucharzyk, Tkacz, Żyngiel,  Kacper Kaczmarczyk, Mateńko

Grali również: Belicki, Kowalski, Dończak, Orłowski

Trampkarz

W niedzielne popołudnie przy ul. Tenisowej 38 odbyło się spotkanie Wojewódzkiej Ligi Trampkarza pomiędzy Czarnymi Szczecin a AP Hutnik Szczecin. Po pierwszych siedmiu minutach było 3-1 dla Czarnych. Gospodarze zaczynają jednak popełniać proste błędy. W grę wkrada się duża nerwowość oraz widać brak cierpliwości w budowaniu akcji. Po wymianie ciosów w ofensywie pierwsza połowa kończy się wynikiem 5:4.
W przerwie meczu trener wprowadza do gry nowych zawodników. Worek z bramkami nie zamyka się również w drugiej połowie i spotkanie kończy się „dwucyfrówką”. Mimo początkowych trudności to zasłużone zwycięstwo. Hutnikowi dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w lidze.

Czarni Szczecin – AP Hutnik Szczecin 10:4 (5:4)
Bramki zdobyli: Staszak x4, Pyrek x2, Kot, Nowak, Trojanowski, Krawczyk
Skład: Bloch – Kot, Niezbecki, Nowak, Krawczyk, Żukowski, Pyrek, Ożgo, Więch, Wodzyński, Staszak
Grali również: Cimek, Gierba, Świątkowski, Trojanowski, Wiśniewski, Jankowski – Świątek

MPL: Młodzieżowy Przegląd Ligowy #7