Czarni Szczecin z rocznika 2012 zakończyli turniej Anchor Cup na trzecim miejscu w kategorii U11.

Akademia Czarnych wystawiła w Kołobrzeg Anchor Cup zespoły w czterech kategoriach wiekowych U9, U10, U11 oraz U13. Rywalizacja toczyła się na trzech boiskach i w dziewięciu kategoriach.

Młodzi piłkarze Czarnych zajęli najwyższe - trzecie miejsce w stawce U11. Drużyna prowadzona przez Filipa Mrzygłóda i Bartosza Cyburta znalazła się na podium za Lechią Gdańsk oraz Kotwicą Kołobrzeg.

W sobotę, pierwszego dnia turnieju, Czarni bardzo pewnie awansowali do grupy mistrzowskiej. W niedzielę czekała na nich rywalizacja z najmocniejszymi przeciwnikami. Zwyciężyli w większości meczów, zremisowali z Lechią Gdańsk i ponieśli porażkę z Kotwicą Kołobrzeg. Wyniki złożyły się na trzecie miejsce.

- Po efektownym zwycięstwie w Imperial Cup mieliśmy apetyty na wygranie kolejnego większego turnieju, jednak zabrakło nam trochę umiejętności, nad którymi będziemy pracować w kolejnych tygodniach - podsumowali trenerzy.

W kategorii U13 Czarni zajęli szóste miejsce. W zespole prowadzonym przez trenera Grzegorza Niedzielskiego była czwórka zawodników z rocznika 2010, a pozostała ósemka z rocznika 2011.

Tegoroczna edycja Kołobrzeg Anchor Cup była drugą. Poza Czarnymi na boiskach było można zobaczyć młodych piłkarzy Pogoni Szczecin, Zagłębia Lubin, Lechii Gdańsk czy Futbolo Klubas Vilnius. Turniej był możliwością skonfrontowania się z rówieśnikami z innych akademii nie tylko polskich, ale również zagranicznych.

NA PODIUM W ANCHOR CUP

22 maja 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023