Po zakończeniu sezonu w A klasie podsumowujemy rozgrywki. Tak prezentowała się czołówka Czarnych pod względem liczby strzelonych goli i spędzonych na boiskach minut.

Wysoka forma w rundzie wiosennej pozwoliła wdrapać się na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Pawłowi Topijowi. W całym sezonie zdobył dziewięć bramek i pogodził długo prowadzących w rankingu Roberta Nieżurawskiego oraz Karola Lubińskiego. Uzupełniający podium piłkarze strzelili po osiem goli.

W sumie na liście strzelców Czarnych znalazło się 22 piłkarzy. Zapracowali oni na prawie 70 goli. Prawie, ponieważ dwa w meczu z Czarnymi Lubanowo były samobójcze. To był zresztą nietypowy pojedynek, ponieważ jako jedyny w sezonie szczecinian potrwał zaledwie 65 minut, a jednego z goli w nim strzelił z rzutu karnego bramkarz Adrian Nowak.

W rundzie wiosennej trzech piłkarzy Czarnych rozegrało ponad 1000 minut w A klasie. Jeden z nich Tomasz Sosnowski, który grał od "deski do deski" we wszystkich meczach. Najdłużej towarzyszyli mu na boiskach Oskar Szymoński oraz Michał Zarośliński. Najbliżej przebicia granicy tysiąca minut był Łukasz Malinowski.

Krótsze występy, ale we wszystkich 14 meczach rundy wiosennej notował Patryk Doroch. Trener Krzysztof Stolorz skorzystał w pierwszym zespole z szerokiej grupy 34 zawodników, a najmniej, ponieważ symboliczne pięć minut rozegrał Damian Grzesiak.

NAJSKUTECZNIEJSI I NIEZNISZCZALNY

25 czerwca 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023