Trudno było wybrać sześć najważniejszych wydarzeń ostatnich 12 miesięcy w akademii Czarnych Szczecin. W naszym podsumowaniu wracamy myślami do przyjemnych chwil.

 

1. Akademia odznaczona brązową odznaką

 

Znakomitym podsumowaniem 2023 roku dla akademii było odznaczenie jej brązową odznaką przez Polski Związek Piłki Nożnej. Było to docenienie kilkumiesięcznych starań osób w akademii. Czarni musieli spełnić kryteria do do infrastruktury sportowej, programu szkoleniowego, kwalifikacji trenerów, liczby drużyn, liczby zawodników na trenera oraz sprzętu sportowego. Gościli wizytacje na treningach, byli oceniani i dostawali cenne zalecenia.

 

2. Młodziki najlepsze w Estima Cup

 

Drużyna z rocznika 2012 osiągnęła sporo wartościowych wyników. Pokazała, że może z powodzeniem rywalizować na ogólnopolskim poziomie. Dobry finisz w Estima Cup, zorganizowanym w grudniu we Wrocławiu, pozwolił na zajęcie w nim pierwszego miejsca. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Michał Ryfczyński z Czarnych. Niewiele wcześniej drużyna wygrała w sparingu z rówieśnikami z Zagłębia Lubin.

 

3. Trampkarze zwyciężyli w lidze

 

W poprzednim sezonie trampkarze, obecnie w dużym stopniu juniorzy, wygrali w lidze terenowej. Drużyna przypieczętowała sukces wysokim zwycięstwem 7:1 z AP Hutnik Szczecin. W fazie finałowej sezonu zdobyła komplet dziewięciu punktów, strzeliła 31 goli, a straciła zaledwie dwa. W tabeli nie miała równej sobie.

 

4. Czarne w rozgrywkach ligowych

 

W dziewczęcej części klubu są aktualnie trzy zespoły, a najstarszy z nich zadebiutował w lidze. Od rundy jesiennej Czarne walczą o punkty w rozgrywkach prowadzonych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej. Mają za sobą pierwsze gole i zwycięstwa, znajdują się w środku tabeli.

 

5. Byliśmy gospodarzami Pierwszej Piłki

 

Piłkarskie festiwale dla najmłodszych zorganizowaliśmy raz wiosną i raz jesienią. Zaprosiliśmy zespoły na boiska przy ulicach Tenisowej oraz Ku Słońcu. We wszystkich rocznikach zagrało blisko 100 drużyn. Piłkarze Czarnych pozostawili gościnność poza boiskiem, a na nim nie było taryfy ulgowej dla przeciwników. Latem akademia zaprosiła również zawodników z innych klubów na Puchar Czarnych.

 

6. Wakacyjne treningi

 

Czarni zaprosili na wspólne treningi nie tylko zawodników z akademii. Przy ulicy Hożej czekaliśmy na młodych piłkarzy, którzy chcieli pograć z nami pod okiem trenera. Akcja "podwórko na Hożej" cieszyła się w lipcu i w sierpniu zainteresowaniem.

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA 2023 ROKU W AKADEMII

28 grudnia 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023