Bardzo dobra wiadomość nadeszła w końcówce roku do akademii Czarnych Szczecin. Przeszła pomyślnie przez proces certyfikacji i dostała brązową odznakę od Polskiego Związku Piłki Nożnej.

 

W ostatnich miesiącach, osoby tworzące akademię Czarnych Szczecin, pracowały z zaangażowaniem nad spełnieniem wymagań w procesie certyfikacji. Brązowa odznaka jest wyróżnieniem, który przyjęliśmy z dużą radością.

 

Program certyfikacji szkółek piłkarskich rozpoczął się w 2019 roku. Akademia Czarnych wystartowała w nim nie po raz pierwszy i wykorzystała zdobyte już w przeszłości doświadczenie. Ideą certyfikacji, prowadzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej, jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

 

Związek informuje, że pozytywne przejście przez proces certyfikacji gwarantuje, że akademia prezentuje odpowiedni poziom szkolenia weryfikowany przez PZPN, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników.

 

Akademia Czarnych musiała spełnić kryteria co do infrastruktury sportowej, programu szkoleniowego, kwalifikacji trenerów, liczby drużyn, liczby zawodników na trenera oraz sprzętu treningowego. Na treningach Czarni gościli wizytacje, byli oceniani i dostawali cenne zalecenia.

ODZNAKA DLA AKADEMII CZARNYCH

23 grudnia 2023

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023