Czarni Szczecin będą bronić prowadzenia w grupie Pucharu Zimy w meczu z Okrętem Szczecin. Formalnie jako goście zagrają na boisku przy ulicy Kresowej w sobotę o godzinie 12:30.

 

Oba zespoły rozpoczęły edycję Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN od zwycięstwa. Czarni pokonali 3:2 Future Szczecin w meczu trzymającym w napięciu do ostatnich minut. Poza pięcioma golami, nie brakowało szans na zdobycie kolejnych bramek, a także czerwonej kartki dla jednego z przeciwników.

 

Czarni objęli prowadzenie w grupie i nie oddali go także po niedzielnym meczu Okrętu z Pomorzaninem Przybiernów, który zakończył się wynikiem 1:0. O zwycięstwie szczecinian zdecydował strzał z rzutu karnego. Także oni w sobotę postarają się o drugie zwycięstwo w rozgrywkach.

 

Okręt Szczecin jest drugim przedstawicielem B klasy, z którym zagrają Czarni w Pucharze Zimy. W tabeli znajduje się na trzecim miejscu po sześciu zwycięstwach, dwóch remisach oraz jednej porażce. Za nimi między innymi wygrana z rezerwami Czarnych.

 

Zespół debiutował w rozgrywkach regionalnych w 2020 roku. Ciekawe przygody w wojewódzkim Pucharze Polski sprawiały, że o Okręcie robiło się głośno. W 2021 roku wyeliminował trzech przeciwników i odpadł dopiero w końcówce września z powodu porażki 2:5 z Salosem Szczecin. Z kolei w 2022 roku przeszedł przez cztery rundy i dopiero w końcówce listopada przegrał 1:5 z Regą Trzebiatów. W obecnym sezonie odpadł na trzeciej przeszkodzie, którą był Grot Gardno.

 

W poprzedniej edycji Pucharu Zimy doszedł z kolei do turnieju finałowego i także w obecnym sezonie chce przynajmniej wyjść z grupy.

OKRĘT DRUGIM RYWALEM W PUCHARZE ZIMY

24 stycznia 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023