Kolejny weekend, kolejna porcja grania dla młodszych roczników z naszej akademii. Łącznie braliśmy udział w ośmiu turniejach Pierwszej Piłki. 

Zespół Orlików Młodszych przystępował do gry w najsilniejszej grupie mocno osłabiony, z powodu nieobecności trzonu drużyny przez wyjazdowy turniej w Jarocinie. Mimo sytuacji kadrowej drużynie udało się wywalczyć jeden remis. Warto wspomnieć, że w tym roczniku nie ma mocniej obsadzonego turnieju, a biorąc pod uwagę wyjazd większości zawodników należy cieszyć się z tego remisu, który był jak najbardziej zasłużony. W turnieju brali udział: Mikołaj Dańczak, Mikołaj Waszkiewicz, Aleksander Kuźniar, Jakub Cuber, Przemysław Stałowski, Eryk Plażuk, Kacper Kaczmarczyk i Filip Habas.

Druga grupa Orlików Młodszych brała udział w turnieju organizowanym przez Stal Szczecin. Tutaj też problemy absencyjne nie chciały ominąć zespołu, tym razem jednak to nie wyjazd, a komunie pokrzyżowały plany. Mimo tego drużyna pokazała, że jest w stanie rywalizować bez kilku graczy, co cieszy i jest budujące. Na turnieju widzieliśmy wiele walki, pięknych bramek i dynamicznych akcji. Kolejne zmagania już w najbliższą niedzielę. W turnieju brali udział: Jan Orłowski, Bartosz Muszyński, Mikołaj Waszkiewicz, Jan Nowoświecki, Filip Habas, Aleksander Kuźniar, Tomasz Jaz, Leon Kołodziejczak i Bartosz Bajor.

W niedzielę na kolejnym turnieju Pierwszej Piłki, tym razem w kategorii Żaka, dopisała nie tylko pogoda, ale również rekordowa frekwencja. Czarni Szczecin zagrali ofensywnie, skutecznie i przyjemnie dla oka, a kilka ze zdobytych bramek śmiało może kandydować do bramki turnieju. W turnieju wystąpili: Dominik Cerkaski, Dominik Woźniak, Dominik Majdański, Szymon Władkowski, Filip Białek, Antek Pietrzyński, Hubert Domaradzki, Jaś Wachnicki, Rafał Roubo, Antek Szałachowski, Ksawery Szerkus

Grupa Żaka Młodszego gościła na turnieju organizowanym przez akademię piłkarską Hutnika Szczecin. Frekwencja dopisała wśród drużyn gdzie zaliczyliśmy komplet, ale również wśród naszej drużyny, gdzie trener miał do dyspozycji 13 zawodników. Zagraliśmy łącznie 4 mecze - 2 zwycięstwa , 2 porażki . Ostatnie zwycięstwo cieszy szczególnie, ponieważ drużyna pokazała charakter i odwróciła wynik spotkania, które początkowo przegrywała dwiema bramkami, aby finalnie wygrać mecz 5-2! W turnieju brali udział: Karol Niezgoda, Kacper Klupś, Nikodem Jaworski, Ryszard Laurans, Adrian Cretti, Hubert Szmechel, Olaf Szymański, Ignacy Pankowski, Witold Kaduszkiewicz, Ivan Zagrebelny, Leonard Czak, Bartek Świtoń, Maks Zalewski

Wraz z grupą Skrzatów zawitaliśmy na Pierwszej Piłce w Tanowie przy Lipowej. Na turnieju dopisała nie tylko pogoda ale również zaangażowanie naszych małych zawodników. Mimo wymagających drużyn, które znajdują się w naszej grupie, Czarni z każdym przeciwnikiem grali na wysokim poziomie i strzelali bramki w każdym meczu. W turnieju brali udział: Patryk Domaradzki, Mateusz Kaczmarczyk, Ryszard Kraczkowski, Kalilou Diarra, Tymon Maćkowiak, Nikodem Sadowski, Stanisław Stobiński

W niedzielę rozegraliśmy również kolejny turniej w kategorii Żaka. Nasza drużyna rozegrała cztery mecze, z czego jeden wygraliśmy i jeden zremisowaliśmy. Wyniki będą nas motywować do dalszej, ciężkiej pracy na treningach. Chłopcy przez cały turniej byli zaangażowani, dzielnie walczyli i co najważniejsze, dobrze się bawili.

Występujące w grupie C w kategorii orlik młodszy nasze Sikorki starsze toczyły ciężkie boje w słoneczne, niedzielne popołudnie na Karłowicza na obiekcie Pogoni. Naszymi rywalami była Akademia Bolluś , Stal Szczecin, Świt Szczecin, Pogoń Szczecin FS II i Salos II. Dziewczyny pokazały dużo walki i zaangażowania, widać postępy które zawdzięczają swojej ciężkiej pracy na treningach. Mimo niekorzystnego na pierwszy rzut oka bilansu, mecze najczęściej kończyły się nieznaczną przegraną. Dużym plusem był mecz ze Świtem, gdzie nasza drużyna przegrywała już 2-0 ale nasze Zawodniczki pokazały walkę do końca i wygrały to spotkanie 3 do 2. Dużo pracy przed nami ale zmierzamy w dobrym kierunku. W turnieju brały udział: Maja Kojder, Lena Kojder, Lena Świgost, Maja Trybuch, Laura Wołkowicz, Oliwia Hadryś, Hanna Jedyńska, Hanna Dykowska, Julia Studzińska, Amelia Orzechowska, Kornelia Orzechowska i Antonina Szymańska.

Niedzielny poranek Sikorek Młodszych przyniósł dużo radości zawodniczkom i kibicom. Gościliśmy na turnieju w Tanowie organizowanym przez akademię Kick Off Szczecin. Dopisała nam pogoda, pozytywna energia i frekwencja dziewczynek. Sikorki dzielnie walczyły w każdym z czterech meczów, podejmowały dużo pojedynków z chłopcami i wiele razy pokazały, jak piękne potrafią strzelać gole! Choć z naszej bramki częściej musiałyśmy wyjmować piłkę, to i tak dziewczyny zasługują na brawa za wolę walki i serce zostawione na boisku. W turnieju udział wzięły: Joanna Nijaki, Natalia Sarabura, Martyna Szczawińska, Wiktoria Urbanowska, Barbara Prokop, Kornelią Chreptowicz, Barbara Górska, Mila Okonkowska.

Piękna pogoda, piękne granie!

12 maja 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023