Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł zespół młodzików starszych. Kluczowa okazała się gra do ostatniego gwizdka, co zaprocentowało w obu połowach meczu.

W sobotę 8 maja zawodnicy rocznika 2006 rozegrali na własnym obiekcie spotkanie w ramach ligi z drużynom Salosu II Szczecin. 

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo źle dla podopiecznych trenera Szyłki, ponieważ już w 3 minucie meczu zawodnik Salosu, po doskonałym podaniu ze środka pola, wyszedł sam na sam z bramkarzem i precyzyjnym uderzeniem skierował piłkę tuż przy prawym słupku bramki. Dalsza część pierwszej połowy nie przyniosła wielu sytuacji bramkowych, raczej mecz toczył się w środku boiska gdzie obie drużyny skupiały się na prawidłowym ustawieniu. Z biegiem czasu zawodnicy AMF Czarnych zaczęli przeważać w meczu i stwarzać sobie dogodne sytuacje bramkowe. W doliczonym czasie gry zespół gospodarzy wykorzystał rzut wolny z 35 metrów oraz błąd ustawienia bramkarza i wyrównał wynik meczu za sprawą Biernaczyka, który z bliskiej odległości trafił do bramki przeciwnika.

Druga połowa to determinacja obu zespołów do zwycięstwa w meczu. W 58 minucie meczu najlepszą szansę na ponowne objęcie prowadzenia miał zespół Salosu, jednak obrońca gospodarzy wybił piłkę z linii bramkowej. 2 minuty później to zawodnik AMF Czarnych po udanej i zespołowej akcji zakończył ją uderzeniem w poprzeczkę. W ostatniej minucie meczu doszło do faulu w polu karnym gości. Oznaczało to rzut karny dla gospodarzy, do którego podszedł Bielawski jednak chcąc wykonać jedenastkę technicznym uderzeniem trafił w spojenie bramki. Po odbiciu od spojenia piłka spadła za polem karnym na nogę Biernaczyka, który z lewej nogi precyzyjnym uderzeniem po ziemi ostatecznie rozstrzygnął spotkanie. Po zdobytej bramce sędzia zakończył spotkanie, a zawodnicy AMF Czarnych mogli cieszyć się z pierwszych 3 punktów w rundzie wiosennej. 

 

AMF Czarni Szczecin - Salos II Szczecin 2:1 (1:1)

Biernaczyk 40', 80'

 

AMF Czarni: Jędrych - Głowacki, Sadowski, Skobel D., Krawczyk - Kacprzak - Osak, Biernaczyk, Wysocki, Skobel M., - Bielawski 

Grali również:  Grygiel, Łozowski

Pierwsze zwycięstwo młodzików starszych

08 maja 2021

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023