Stworzenie Zimowego Turnieju o Puchar Prezesa ZZPN było jednym z powyborczych pomysłów Macieja Mateńki, który zarządza wojewódzkim związkiem od 2021 roku. Nazywany w skrócie Pucharem Zimy wtopił się w krajobraz regionalnej piłki. Na starcie tegorocznej edycji nie zabraknie Czarnych Szczecin.

 

Puchar Zimy nieco ułatwia klubom organizowanie okresu przygotowań do rundy wiosennej. Do tego dodaje pikanterii sparingom, skoro dobre wyniki mogą  przełożyć się na awanse do dalszych rund, a nawet na zdobycie trofeum.

 

Pierwszym przeciwnikiem Czarnych będzie Future Szczecin. Priorytetem klubu jest szkolenie, ale od 2020 roku uczestniczy również w dorosłych rozgrywkach ligowych. To znajomy drugiego zespołu Czarnych z B klasy i zajmuje w jej tabeli szóste miejsce.

 

W rundzie jesiennej mecz o punkty zakończył się wynikiem 3:2 dla Future, co było rozczarowaniem dla drużyny prowadzonej wówczas przez Mariusza Modlińskiego. Na przełamanie musiała poczekać jeszcze tydzień.

 

W 2021 roku pierwszy zespół Czarnych rozegrał z Future mecz w regionalnym Pucharze Polski, który zakończył się wynikiem 5:1. Część goli zdobyli piłkarze, których nadal można oglądać wśród Czarnych - Łukasz Malinowski oraz Karol Lubiński. Pozostałe dokładali Robert Nieżurawski i Krzysztof Kaczmarek.

 

Chętni do zobaczenia Czarnych po raz pierwszy w akcji w 2024 roku będą mogli to zrobić w sobotę od godziny 14:45 na boisku przy ulicy Tenisowej.

PIERWSZY MECZ W PUCHARZE ZIMY

19 stycznia 2024

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023