Czarni Szczecin rozpoczęli sparingowe granie przed nowym sezonem w A klasie. W konfrontacji z Pionierem Szczecin zwyciężyli 4:0.

Sparing z Pionierem, który występuje w B klasie, zakończył pierwszy tydzień okresu przygotowań Czarnych. Drużyna nie przystąpiła do meczu kontrolnego w najmocniejszym składzie. Zagrało 14 piłkarzy, z których dwóch było testowanych.

Pierwsza, poważna próba dla zespołu zakończyła się pozytywnie. Czarni prowadzili grę i dobrze operowali piłką, a do tego stwarzali sytuacje podbramkowe. Pionier starał się wysoko zawiesić poprzeczkę i także pokazał się z dobrej strony, pomimo porażki 0:4.

Czarni strzelili po dwa gole w obu połowach meczu. Przed przerwą Tomasz Sosnowski wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, a Hubert Kot główkował na zakończenie kontrataku, którego przedostatnim elementem było dośrodkowanie Karola Lubińskiego.

Pozostałe gole dla Czarnych padły w końcówce meczu. Patryk Doroch poradził sobie z bramkarzem w sytuacji sam na sam po podaniu Karola Lubińskiego, a wynik ustalił Hubert Kot precyzyjnym strzałem. Ponadto bramkarz Dawid Szczerbik interweniował po uderzeniu zawodnika Pioniera z rzutu karnego.

W meczu seniorów pokazali się trzej zawodnicy z rocznika 2008. Hubert Kot strzelił dwa gole i przy jednym asystował. Dobrze zaprezentowali się także Szymon Bloch oraz Wojciech Krawczyk.

Czarni Szczecin - Pionier Szczecin 4:0 (2:0)