Za młodymi piłkarzami Czarnych z grup Rekreacyjnych pierwszy turniej dedykowany właśnie im. Impreza będzie cykliczna - następna edycja już w trzeci weekend listopada.

W naszym Klubie obok grup wiodących, nastawionych na ciężki trening i stałą pracę sportową funkcjonuje także kilka grup rekreacyjnych. Biorą one udział w turniejach Pierwszej Piłki, ale tylko do kategorii wiekowej U-11. Potem, gdy są już "za starzy" na pierwszą piłkę, pojawia się wyzwanie, bo w dzieciach wcale nie gaśnie chęć do rywalizacji, dlatego wychodzimy temu naprzeciw. Cykliczne turnieje pozwolą młodym piłkarzom na mierzenie się z rówieśnikami, choć nie startują w ligach prowadzonych przez Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej.

Pierwszą imprezę zorganizowaliśmy 22 października. Zagrały w niej dwa zespoły Czarnych złożone z dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Miłą niespodzianką była obecność dzieciaków, które nie trenują już w akademii, mimo to skorzystały z zaproszenia i dołączyły do naszych drużyn.

Do rywalizacji doszło na miniboisku przy ulicy Kresowej. Przeciwnikami Czarnych były dzieci z akademii Bolluś. Nie zabrakło zaciętej walki, efektownych goli, a przede wszystkim entuzjazmu oraz uśmiechu na twarzach uczestników.

Turnieje z udziałem grup rekreacyjnych będą organizowane w trzecim tygodniu każdego miesiąca. Następny zostanie rozegrany w weekend 19-20 listopada, tym razem na Orliku przy ulicy Hożej. Nie zmieni się idea, ale może zwiększyć się liczba drużyn. Chcemy, aby do rywalizacji dołączyli młodzi zawodnicy z kolejnej szczecińskiej akademii.

Sebastian Szczytkowski

Pierwszy taki Turniej za nami!

02 listopada 2022

Oficjalna strona Czarnych Szczecin

SPONSORZY CZARNYCH:

PRZYJACIELE CZARNYCH:

PARTNERZY TECHNICZNI CZARNYCH:

PARTNERZY STRATEGICZNI CZARNYCH:

PARTNER GŁÓWNY CZARNYCH:

Wszystkie prawa zastrzeżone 
© Czarni Szczecin 2023